Śmiertelne wypadki – zginęły dwie osoby

Do dwóch tragicznych wypadków doszło wczoraj 30 czerwca w naszym regionie. Pierwszy z wypadków miał miejsce w Rędzinach, przed godz. 14.00. Do drugiego wypadku doszło niespełna dwie godziny później na obwodnicy Krzepic.

O szczegółach pierwszego zdarzenia, mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– Do zdarzenia doszło wczoraj około 14.00 w Rędzinach na skrzyżowaniu ulic Wolności i Nowej. Wstępne ustalenia wskazują, że 32-letni motocyklista, jadąc ulicą Wolności, najprawdopodobniej chcąc skręcić w lewo w ulicę Nową, zderzył się z busem. W wyniku odniesionych obrażeń, 32-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego poniósł śmierć na miejscu.

Kłobuccy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na obwodnicy Krzepic. O szczegółach zdarzenia, mówi asp. Kamil Raczyński z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku:

– Zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 43 w miejscowości Krzepice. Na miejsce skierowana policjantów z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym seatem toledo, jadąc w kierunku Wielunia, z niewyjaśnionej na tą chwilę przyczyny, zjechał na przeciwległy pas ruchu po czym czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka ciągnikiem siodłowym renault wraz z naczepą. Niestety, 53-letni kierowca seata poniósł śmierć na miejscu. Mężczyzna był mieszkańcem powiatu oleskiego. Ciągnikiem siodłowym kierował 51-letni obywatel Ukrainy na stałe mieszkający w również powiecie oleskim. Kierowca renault był trzeźwy, natomiast z uwagi na tragiczny skutek wypadku, od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych.

Na miejscu zdarzeń pracowali policjanci oraz pozostałe służby pod nadzorem prokuratora. Szczegółowe przyczyny oraz okoliczności tych tragicznych wypadków będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu.

KKO

Skip to content