Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę 6 października ok. godz. 19:20 w miejscowości Jamno w gminie Mykanów. Kierowca osobówki potrącił 48-letniego rowerzystę, mieszkańca gminy, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, jednak szybko został namierzony przez policję.

– Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zabezpieczyli niezbędny materiał dowodowy, co przyczyniło się do ustalenia pojazdu, który miał brać udział w tym zdarzeniu. Następnie został zatrzymany jego właściciel, który z uwagi na fakt, iż znajdował się pod wpływem nietrzeźwości, został przewieziony na komendę do momentu wytrzeźwienia, celem dalszego przesłuchania – poinformował mł. asp. Kamil Sowiński z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Jesień i szybciej zapadający zmrok sprzyjają zwiększonej liczbie kolizji i wypadków, również tych z udziałem rowerzystów i pieszych. Wśród nich zwiększa się także liczba zdarzeń najtragiczniejszych w skutkach.

Pamiętajmy, że prędkość należy dostosowywać nie tylko do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, ale także bieżących warunków pogodowych. Znak ograniczenia prędkości to dopuszczalna maksymalna prędkość na danym odcinku drogi, a nie obowiązkowa prędkość, z jaką należy się poruszać.

BNO

Skip to content