Startuje Tauron Samochodowe Kino Studyjne na Stadionie Śląskim

tauronarenakrakow.pl

Już 9 lipca wystartuje Tauron Samochodowe Kino Studyjne. To wspólna inicjatywa śląskich instytucji: Stadionu Śląskiego oraz Instytucji Filmowej Silesia Film, a także Festiwalu Transatlantyk, którego 10. edycja odbędzie się w październiku w Katowicach.

– Zaangażowaliśmy się w projekt „Samochodowe kino letnie”, by zaprezentować ambitne filmy szerszej publiczności w nietypowej aranżacji, a tym samym zaproponować mieszkańcom regionu ciekawe i bezpieczne spędzenie wakacyjnych wieczorów w towarzystwie gwiazd światowego kina – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia. – TAURONIE od lat wspieramy lokalne inicjatywy. Jesteśmy ze Śląska i to właśnie tutaj koncentrujemy nasze działania i z tym regionem łączymy naszą przyszłość – dodaje Łukasz Zimnoch.

Gospodarz wydarzenia – Stadion Śląski – udostępni i przygotuje przestrzeń, w której odbywać się będą pokazy. O wyjątkowy repertuar na najwyższym artystycznym poziomie zadbały połączone siły Festiwalu Transatlantyk i Silesia Film.

W kinie samochodowym Tauron pokazywane będą najciekawsze, ambitne produkcje ostatnich lat, hity poprzedniej edycji festiwalu Transatlantyk, doskonale pasujące do repertuaru znanego widzom kin Instytucji Filmowej Silesia Film.

W ramach Tauron Samochodowe Kino Studyjne odbędą się pokazy 6 filmów, podzielonych na dwa cykle tematyczne. Czwartkowe wieczory odbędą się pod hasłem „Szalone historie kina” i pokazane zostaną w nich następujące filmy: „Atak paniki” (reż. Paweł Maślona), „Monos – oddział małp” (reż. Alejandro Landes), „Gangster, glina i diabeł” (reż. Won-Tae Lee). Piątki to cykl „Zbliżenia: siła kina” i seanse następujących filmów: „The Florida Project” (reż. Sean Baker), „Loveling” (reż. reż. Gustavo Pizzi) oraz „Reedukacja Cameron Post” (reż. reż. Desiree Akhavan). Start każdej projekcji o godzinie 21.00.

Kino samochodowe powstało w 1933 roku w Stanach Zjednoczonych, a rozkwit przeżywało od końca lat 40. poprzedniego wieku. Była to ulubiona rozrywka amerykańskich rodzin, a także miejsce romantycznych randek dla nastolatków. Kino samochodowe przeżyło kryzys z powodu narodzin i rozwoju telewizji oraz odtwarzaczy wideo, a teraz, z powodu restrykcji spowodowanych pandemią, cieszy się ponownym zainteresowaniem.

Kino samochodowe w Chorzowie. Program:

9 lipca, film „Atak paniki”
Wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie.

Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę.

„Atak paniki” to fabularny pełnometrażowy debiut Pawła Maślony, zdobywcy głównej nagrody za krótki metraż na festiwalu w Palm Springs ShortFest.

10 lipca, „The Florida Project”
Historia sześcioletniej rozrabiaki Moonee i jej zbuntowanej matki Halley mieszkających w motelu Magic Castle na obrzeżach tętniącego życiem Disneylandu.

30 lipca, „Monos – oddział małp”
Film zrobił furorę na festiwalach Sundance (Specjalna Nagroda Jury) i Berlinale 2019, gdzie “The Guardian” ogłosił film “największym odkryciem” i określił go jako “młodzieżowy “Czas Apokalipsy”.

31 lipca, „Loveling”
Irene wraz z mężem i czwórką dzieci mieszka w małym miasteczku na obrzeżach Rio de Janeiro. Jej najstarszy syn Fernando jest utalentowanym graczem w piłkę ręczną. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech. Rodzina musi podjąć szybką decyzję o wyjeździe, od którego zależy jego dalsza kariera.

Zaskoczona obrotem spraw Irene, stara się poradzić sobie z wizją nagłego rozstania z synem, pokonać własny niepokój i odkryć w sobie nowe siły, by przyzwyczaić się do życia bez ukochanego dziecka.

20 sierpnia, „Gangster, glina i diabeł”
Boss mafii hazardowej Jang Dong-su (Don Lee) zostaje brutalnie napadnięty przez nożownika. Cudem unika śmierci. Wieść o incydencie szybko obiega lokalny półświatek, co poważnie zagraża jego reputacji. Jedynym wyjściem jest zemsta. W tym celu Jang sprzymierza się ze swoim śmiertelnym wrogiem – detektywem Jung Tae-seok (Kim Moo Yul), by wytropić niedoszłego mordercę.

21 sierpnia, „Złe wychowanie Cameron Post”
Adaptacja jednej z najgłośniejszych powieści młodzieżowych ostatnich lat. Opowieść toczy się w latach 90. w Montanie i koncentruje się wokół losów tytułowej bohaterki, Cameron Post, nastolatki, która odkrywa własny homoseksualizm.

Źródło: Tauron

Skip to content