Statuetki Starosty częstochowskiego zostały wręczone

W sobotni wieczór 26 lutego w Filharmonii Częstochowskiej odbyła się gala wręczenia statuetek starosty dla osób najbardziej zasłużonych w dla powiatu częstochowskiego. Nagrodę przyznano łącznie w ośmiu kategoriach, za działalność prowadzoną w latach 2020-2021.

O szczegółach mówi starosta powiatu częstochowskiego, Krzysztof Smela:

To jest nasza najważniejsza uroczystość. Osiem osób zostało wyróżnionych statuetkami – to są różne środowiska. Chciałem to porozdzielać, żeby wszystkie kategorie zostały dostrzeżone. To są społecznicy, poświęcają swój czas. Na prawdę, wykonują wiele dobrej pracy i myślę, że tymi nagrodami w jakiś sposób – chociaż symboliczny – im podziękujemy.

Starosta częstochowski podsumowując plebiscyt, powiedział kto m.in. znalazł się w gronie laureatów, szczególnie zaangażowanych w pracę na rzecz powiatu częstochowskiego:

Dyrektor Cementowni Rudniki w kategorii przedsiębiorczość, w kategorii sport – Klub Sportowy Dragon. W kategorii kultura – dyrektor Domu Kultury w Dąbrowie Zielonej. W kategorii „inna”, taka wszechstronna działalność – ks. gen. Stanisław Respondek, wielki przyjaciel samorządu powiatowego. Mamy jeszcze w kategorii „człowiek” – Krzysztof Wójcik – spontaniczny samorządowiec, od lat pracujący na rzecz powiatu częstochowskiego w gm. Kłomnice. I Ochotnicza Straż Pożarna w Mykanowie.

Co roku w gali uczestniczyli przedstawiciele powiatu kołomyjskiego (dawniej śniatyńskiego) z Ukrainy, lecz w tym roku, z przyczyn oczywistych, nie mogli wziąć udziału. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy odebrania takiej statuetki również w przyszłym roku.

Skip to content