Bus informacyjny rządowego program 500+ odwiedził ze stoiskiem informacyjnym gminę Olsztyn. Na rynku przy studni mieszkańcy mogli zapoznać się ze sposobem składania wniosków po zmianach w programie 500+. Była możliwość również konsultacji z inspektorami, wójtem gminy Olsztyn oraz wicewojewodą śląskim Robertem Magdziarzem.

– Docieramy do mieszkańców gminy Olsztyn i okolic z informacją, że ruszył program 500+, który obejmuje również pierwsze dziecko w rodzinie, że wniosek został uproszczony, że jest możliwość składania go elektronicznie oraz że jest możliwość skorzystania z programu już w tym miesiącu – stwierdził.

Przy stoisku informacyjnym można było dowiedzieć się jak złożyć i wypełnić wniosek oraz jak aktualnie funkcjonuje program 500+. Zespół codziennie odwiedza gminy województwa śląskiego. Wicewojewoda Robert Magdziarz zaprasza szczególnie na wydarzenia, które będą miały miejsce w piątek w Mstowie.

– Zapraszamy od godziny 11:00, będzie tam event, będzie dużo atrakcji również dla najmłodszych, dużo instytucji, firm. Zapraszamy mieszkańców Mstowa i okolic, a także mieszkańców Olsztyna do podsumowania tygodnia – dodał wicewojewoda.

Wójt gminy Olsztyn Tomasz Kucharski stwierdził, że dla mieszkańców możliwość osobistego zapoznania się z programami rządowymi jest bardzo potrzebna. Powiedział również jaką popularnością w gminie Olsztyn cieszy się program 500+.

– To jest bezpośredni przekaz informacji. Jeśli ktoś czegoś jeszcze nie wie, to tutaj może uzyskać wszystkie informacje od osób najbardziej kompetentnych w tym zakresie. W tej chwili jak sprawdzaliśmy na 800 osób, które kwalifikują się do tego, aby złożyć taki wniosek, to mamy tych wniosków złożonych prawie 260 – powiedział wójt.

Pod namiotem stoiska na zainteresowanych czekali wojewódzcy inspektorzy.

– Wciąż ludzie mają pytania o załączniki, bo z doświadczenia wiedzą, że w poprzednim okresie składali ich bardzo dużo. Służymy informacją, na każde z nich jesteśmy w stanie odpowiedzieć. Jesteśmy też w stanie poczęstować krówkami, dla dzieci mamy też kolorowanki, żeby wszyscy mieszkańcy mogli skorzystać z czegoś dobrego i z czegoś pożytecznego – powiedział jeden z inspektorów.

Nazwy miejscowości, które odwiedzi bus informacyjny i daty spotkań można znaleźć na stronie Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

http://www.katowice.uw.gov.pl/usluga/program-rodzina-500/

KG

Skip to content