Straż Pożarna miała sporo pracy minionej doby

Wtorek 17 maja był dość pracowity dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Oprócz kilku pożarów na terenie Częstochowy i powiatu strażacy odnotowali także wyciek gazu. Jak jednak zapewniają, były to niewielkie, raczej rutynowe sytuacje.

Komenda Miejska PSP odnotowała we wtorek zgłoszenia 10 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. Zmagania Straży Pożarnej omówił mł. bryg. Kamil Dzwonnik:

Jeżeli chodzi o pożary to powstało kilka dość istotnych, trudnych by się wydawało zdarzeń. Przed południem pożar dzikiego wysypiska śmieci na powierzchni około 250 metrów kwadratowych w miejscowości Turzyn. Około godz. 15:00 mieliśmy do czynienia z pożarem hali produkcyjnej w miejscowości Julianka w gm. Przyrów – szczęśliwie udało się sytuację opanować. Po godz. 21:00 natomiast pożar domu jednorodzinnego – pustostanu przy ul. Osikowej w Częstochowie i o 1:00 w nocy również pożar domu jednorodzinnego, tym razem przy ul. Chrobrego.

Oprócz pożarów strażacy zostali także wezwani do wycieku gazu w jednym z budynków przy ul. Mikołaja Reja w Częstochowie:

Jeżeli chodzi o wyciek gazu, to niewielkie zdarzenie. O godz. 20:15 otrzymaliśmy informacje o tym, że uszkodzona została nitka z gazem podczas prac ziemnych przy użyciu minikoparki. Zadysponowane na miejsce zastępy zabezpieczyły miejsce zdarzenia i monitorowały okolice. Pogotowie Gazowe zakręciło zawór główny z gazem, przez co sytuacja została dość szybko opanowana.

Mimo dużej liczby potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, strażacy na szczęście nie stwierdzili, aby ktoś w ich skutek został poszkodowany.

Skip to content