Strażacki wóz bojowy dla bohaterów ze Starego Koniecpola

Przekazanie nowego wozu strażackiego dla OSP Stary Koniecpol fot. Radio Fiat

Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Koniecpolu otrzymała nowy wóz strażacki. O finansowe wsparcie zakupu pojazdu zabiegała Monika Fajer z Solidarnej Polski. Zakupu dokonano m.in. dzięki finansowemu wsparciu Funduszu Sprawiedliwości. W niedzielnej uroczystości przekazania wozu strażakom uczestniczyło wielu zaproszonych gości, m.in. minister Michał Woś, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Przed rozpoczęciem uroczystości, w rozmowie z Radiem Fiat, Monika Fajer mówiła:

-Przekazujemy kolejny samochód dla gminy Koniecpol. Jest to samochód przekazany przez Fundusz Sprawiedliwości. Dziś w imieniu ministra, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro, odczytam list z podziękowaniem dla strażaków. Strażakom należy się wielkie podziękowanie, dlatego że to oni narażają życie dla nas, codziennie są i służą nam pomocą.

Przekazanie pojazdu rozpoczęło się od Mszy św. w Parafii Świętej Trójcy w Koniecpolu. Na koniec głos zabierali zaproszeni goście. Wręczono także statuetki z podziękowaniem dla zaangażowanych w pomoc przy zakupie samochodu. Radość z nowego wozu strażackiego wyraził m.in. Ryszard Suliga, burmistrz Koniecpola:

-W gminie Koniecpol działa 10 jednostek OSP. Dysponują one pojazdami liczącymi średnio czterdzieści lat. Pojazdy są już wysłużone i bardzo awaryjne. Zakup tego wozu jest dla nas bardzo ważny i stanowi ogromne wsparcie. Bezpieczeństwo Koniecpolan zależy od służby strażaków na rzecz lokalnej społeczności.

Podziękowanie dla zaangażowanych w zakup samochodu wyrażono wręczając pamiątkowe statuetki.

W rozmowie z Radiem Fiat minister Michał Woś tłumaczył, czym tak właściwie jest Fundusz Sprawiedliwości:

-To specjalne środki, które nie pochodzą z podatków. To fundusz, na który wpłacane są pieniądze przez tych, którzy byli na bakier z prawem. Sąd wówczas nakazuje wpłacać nawiązki od sprawców m.in. wypadków i innych niebezpiecznych zdarzeń. Bardzo dobrze, że ten fundusz został skonstruowany, że środki trafiają z powrotem do tych, którzy niosą pomoc. Służą ludziom, tym którzy niosą pomoc bezinteresownie.  

Minister Woś docenił także starania Moniki Fajer o zakup wozu:

-Cieszę się, że poprawi się bezpieczeństwo. Nie byłoby tego, gdyby nie starania pani Moniki Fajer. Spotkaliśmy się w ministerstwie kilka razy, rozmawialiśmy o tym, że jest pomysł aby wóz pojawił się właśnie tutaj. Dziś mamy wielkie święto, radość dla strażaków z nowego profesjonalnego sprzętu. To także radość dla ludzi, że zwiększa się bezpieczeństwo. 

Jest to już drugi w ty roku wóz strażacki na terenie Gminy Koniecpol, współfinansowany z Funduszu Sprawiedliwości. 10 stycznia służbowy pojazd trafił do OSP Koniecpol 2.

JS