Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie dostarczają do szpitali butle z tlenem medycznym. Działania prowadzone są w ramach walki ze skutkami Covid-19.

O szczegółach pracy częstochowskiej Straży Pożarnej mówi oficer prasowy, mł. bryg. Kamil Dzwonnik:

– Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie została wyznaczona do pełnienia funkcji banku tlenu, stanowiącego rezerwę tlenu przygotowaną na potrzebę szpitali oraz zespołów ratownictwa medycznego z terenu województwa śląskiego. Jest to jeden z kilku punktów na terenie województwa, do którego są dostarczane i magazynowane butle z tlenem potrzebne do hospitalizacji osób chorych. Strażacy dostarczają butle z tlenem do konkretnych placówek.

Strażacy pomagają placówkom medycznym od wielu miesięcy, realizując jednocześnie wiele innych działań:

– Straż Pożarna zaangażowana jest w zwalczanie Covid-19 od początku pandemii. Strażacy tworzą polowe izby przyjęć, pomagają osobom na kwarantannie, dowożą na szczepienia, czy też biorą udział w tzw. izolowanych zdarzeniach ratownictwa medycznego.

Oprócz działań na rzecz walki z Covid-19 jednostki ochrony przeciwpożarowej z terenu Częstochowy i powiatu podejmują interwencje, zwalczające zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego na wielu płaszczyznach. W zeszłym roku strażacy wyjechali łącznie do 7 tys. 53 zdarzeń – w tym pożarów oraz miejscowych zagrożeń takich jak: nietypowe zachowanie zwierząt, silne wiatry, czy niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu.

Skip to content