ARTYKUŁ SPONSOROWANY


 

Stylowy płaszcz, w którym nie zmarzniesz. Podpowiadamy, czym się kierować, wybierając płaszcz męski na zimę + KONKURS na otwarcie salonu Borgio w Częstochowie.

Niełatwo jest znaleźć ciepły i stylowy płaszcz męski na zimę. Gdy znamy jednak cechy, jakimi powinien on się wyróżniać, wybór staje się znacznie prostszy. Poznaj zatem najważniejsze kryteria, którymi warto się kierować, poszukując eleganckiego okrycia wierzchniego na zimę. Podzieliła się nimi z nami włoska marka Borgio.

1. Zawsze zwracaj uwagę na materiał, z którego uszyty jest płaszcz.
Jeśli płaszcz ma być ciepły, nie wystarczy, że będzie gruby i ciężki. Nie każdy materiał stanowi dobrą izolację przed zimnem. Przykładowo akryl – on tylko sprawia wrażenie ciepłego, bo skutecznie imituje grube, wełniane sploty. W praktyce bardzo słabo chroni jednak przed mrozem i wiatrem.
Zamiast sztucznych, polecamy zatem naturalne włókna, które od lat służą do produkcji odzieży zimowej. W przypadku płaszczy najlepszym wyborem jest wełna. Idealnie byłoby, aby cała wierzchnia część płaszcza była wykonana z tego surowca.
Do wyboru mamy oczywiście wiele rodzajów wełny. Najpopularniejsza jest ta owcza. Czasem można się natknąć także na płaszcze z alpaki czy wełny wielbłądziej – one również zasługują na uwagę. Najbardziej szlachetnym i jednocześnie najcieplejszym rodzajem wełny jest natomiast kaszmir. Uzyskuje się go ze spodniej, niezwykle miękkiej i ciepłej warstwy wełny kóz kaszmirskich. Zwierzęta te przystosowały się do życia w skrajnie chłodnym klimacie, dlatego pozyskiwana z nich wełna jest trzykrotnie cieplejsza od owczej.

2. Ciepły płaszcz powinien mieć podszewkę
Odpowiednia tkanina wierzchnia to nie wszystko. Jeśli płaszcz ma być ciepły, powinien mieć też podszewkę na całej swojej długości, najlepiej taką pikowaną, z dodatkowym dociepleniem.
Sprawdzając podszewkę, warto przyjrzeć się także staranności wykończenia, m.in. szwom wewnętrznym. Po tym łatwo poznać, czy mamy do czynienia z wysokiej jakości produktem.

3. Wybierz krój pasujący do potrzeb i sylwetki
Płaszcze zimowe mają przeróżne kroje. To, który z nich wybierzemy, powinno zależeć nie tylko od sylwetki, ale także naszych oczekiwań wobec płaszcza. Przykładowo, jeśli często nosimy garnitur, warto wybrać model, w przypadku którego możemy być pewni, że zakryje marynarkę.
Poza tym warto zwracać uwagę na detale, dzięki którym płaszcz skuteczniej chroni przed zimnem. Może to być np. stójka (osłania szyję przed wiatrem) albo przypinany kołnierz. Taki dodatek może zastąpić nam szalik. W mroźniejsze dni można też zakładać szalik na kołnierz. Dzięki temu szyja będzie podwójnie chroniona przed zimnem. Szczelnie osłaniając ją kołnierzem, możemy też sobie pozwolić na ciekawsze zawiązanie szalika.

Gdzie szukać dobrej jakości, wełniane płaszcze?
Wiesz już czym się kierować, kupując płaszcz zimowy. Gdzie szukać jednak wełnianych płaszczy dobrej jakości? Salon Borgio, który już 23 listopada otwiera swój pierwszy salon w Galerii Jurajskiej, będzie doskonałym wyborem. Marka przygotowała w tym dniu kilka atrakcji dla swoich Klientów. Jeżeli poszukujesz eleganckiego, a zarazem chroniącego przed chłodem odzienia, 23 listopada jest świetnym momentem na uzupełnienie tej garderoby – w tym dniu produkty nieprzecenione będzie można kupić o 20% taniej. Co więcej, pierwszych 10 klientów, którzy zrobią zakupy w nowo otwartym salonie Borgio, otrzyma w prezencie poszetkę lub krawat z kolekcji Classico.
Uwaga! Konkurs!
Już dziś możesz jednak zawalczyć o atrakcyjne nagrody ufundowane przez markę Borgio! Z okazji otwarcia pierwszego salonu marki przygotowaliśmy dla Was konkurs. Aby wziąć w nim udział, odpowiedz na pytanie i krótko je uzasadnij: co wybierasz – krawat czy muszkę? Odpowiedź prześlij na adres mailowy edyta.jarawka@radiofiat.com.pl (w treści wiadomości koniecznie podaj swoje imię i nazwisko – to warunek konieczny odbioru nagrody). Czekamy do 30 listopada 2019! Nagrodzimy trzy najciekawsze i najbardziej trafne odpowiedzi. Zwycięzców o wygranej poinformujemy drogą mailową. Nagrody będą do odebrania w salonie Borgio w Galerii Jurajskiej przy al. Wojska Polskiego 207.

Nagrody:
1 miejsce – sweter + pasek
2 miejsce – koszula + krawat
3 miejsce – muszka + poszetka

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content