„Święto Jabłka” czyli Owocowo w Mstowie

W sobotę 9 września w Mstowie odbyła się piąta już edycja imprezy „Święto Jabłka”. Jest to coroczne wydarzenie promocyjne organizowane przez Urząd Gminy Mstów i Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie przy współpracy miejscowych producentów owoców. Ma ono na celu przedstawienie walorów gminy Mstów, zwłaszcza tego, że słynie ona w całym województwie z produkcji jabłek. To wydarzenie bardzo cieszy wójta Gminy Mstów, Tomasza Gęsiarza:
– “Święto Jabłka” zaczęliśmy jako kameralną imprezę pięć lat temu. Pierwsze cztery edycje odbywały się na mstowskim rynku. Teraz impreza się rozrasta, dlatego przenieśliśmy ją na mstowskie błonia. Wydarzenie promuje naszą gminę przez markę “Owocowo w Mstowie”, pomaga również wypromować się lokalnym producentom owoców.
Za organizację i przebieg imprezy odpowiadał Gminny Ośrodek Kultury, który dbał o odpowiedni poziom artystyczny wydarzenia. Jak mówi Krzysztof Drynda, dyrektor GOK-u, muzyka jest bardzo ważna na tego typu imprezach:
– Staramy się tą poprzeczkę podnosić. Dzisiaj grają dla nas Czerwone Gitary oraz Norbi. Już mogę zaprosić na kolejne “Święto Jabłka” w 2018 roku, zagra dla nas Krzysztof Krawczyk z zespołem.
Oprócz muzycznej uczty, którą zapewniły Czerwone Gitary oraz Norbi, uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć występy zespołu Koła Gospodyń Wiejskich oraz zespołu wokalnego Alebabki. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce i inne rozrywki. Wszyscy mogli również spróbować i zakupić owoce i przetwory owocowe wyprodukowane przez sadowników z terenu gminy.
Gmina Mstów słynie z największego w całym województwie areału sadów. Jest ich tutaj ponad 200 hektarów.

tekst i foto: ZD

Skip to content