mstów

Z roku na rok obchody Święta Niepodległości w Mstowie nabierają coraz większego rozmachu. W tym roku w organizację włączyły się gminne władze, klasztor Kanoników Regularnych Laterańskich, ośrodek kultury oraz harcerze.

Obchody rozpoczną się uroczystym apelem, który mieć będzie miejsce w centralnym miejscu Mstowa, czyli na Placu im. Adama Mickiewicza. Po kilkuminutowej części oficjalnej, która rozpocznie się 11 listopada o 10.30 nastąpi przemarsz uczestników do kościoła parafialnego. W świątyni odprawiona zostanie Msza św. za Ojczyznę, a zaraz po niej w tym samym miejscu odbędzie się również koncert pieśni patriotycznej.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości zakończy filmowa projekcja w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, w trakcie której na dużym ekranie obejrzeć będzie można film „BitwaWarszawska”. Oprócz filmu zobaczyć będzie można także projekcję multimedialną zatytułowaną: „Mstów na starej fotografii”.

Organizatorzy apelują o liczny udział mieszkańców Mstowa w uroczystości, zachęcają także do zabrania z sobą flag w barwach narodowych.

Skip to content