Tour de Pologne 2017 w Zawierciu

We wtorek 1 sierpnia w Zawierciu wystartuje czwarty etap Tour de Pologne. Finisz zaplanowano w Zabrzu. Około godziny 13:00 kolarze wykonają rundę honorową po ulicach Zawiercia. Przed startem zostaną całkowicie wyłączone z ruchu poszczególne ulice. Następnie kolarze pojadą drogą krajową 78 i drogą wojewódzką 791 w kierunku Olkusza.
W tym dniu w mieście obowiązywać będą znaczne ograniczenia w ruchu drogowym. Utrudnienia będą dotyczyły także parkowania pojazdów.
Od godz. 5.00 do 15.00 zostanie całkowicie wyłączony z ruchu odcinek ulicy Leśnej od ul Moniuszki do skrzyżowania z ul. Paderewskiego. W tym samym czasie nieprzejezdna będzie również ul. Sienkiewicza od ul. Kościuszki do ul. Leśnej.
Od godz 12.15  zostaną wyłączone z ruchu drogowego ulice, którymi przejadą kolarze: Leśna, Sikorskiego, 3 Maja, Kościuszki, Piłsudskiego, Leśna, Paderewskiego (DK-78 w kierunku Ogrodzieńca). Następnie, peleton przejedzie drogą wojewódzką 791 w kierunku Ogrodzieńca i Olkusza.
Chwilowe utrudnienia pojawią się również na ulicach: Daszyńskiego, Wyszyńskiego, Sądowej, Powstańców Śląskich, Szymańskiego, Niedziałkowskiego, Bohaterów Westerplatte, Dojazd, Parkowej, Broniewskiego, Moniuszki, Kasprowicza, Junackiej, Skłodowskiej, Cmentarnej, Smutnej, Orzeszkowej, Prusa, Lipowej, Chrzanowskiego oraz Okólnej.
Dla kierowców podróżujących w tym dniu drogą krajową nr 78 organizatorzy zalecają objazd przez miejscowości Siewierz, Myszków, Żarki, a następnie Kroczyce.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę w rejonie trasy wyścigu. Kierowcy powinni bezwzględnie reagować na polecenia wydawane przez osoby kierujące ruchem i zabezpieczające trasę wyścigu. Szczególną uwagę kierowcy powinni zwracać na na pieszych, będących widzami tego wyścigu. Ostrożność powinni zachować widzowie, a szczególnie osoby, które przyjdą oglądać wyścig ze swoimi pociechami. Należy zadbać, aby dzieci nie wybiegły na jezdnię  Kolarze pojadą z dużą prędkością i każde wejście lub przechodzenie przez jezdnię tuż przed peletonem może być bardzo niebezpieczne.
Szczegółowe informacje oraz mapa z zaznaczoną trasą przejazdu zostały opublikowane na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Źródło: KPP Zawiercie