Tragiczny pożar w Rędzinach

straz

Wczoraj przed 20.00 częstochowska straż pożarna została zaalarmowana o pożarze budynku mieszkalnego w Rędzinach przy ul. Polnej. Z informacji osoby zawiadamiającej wynikało, że w pomieszczeniu mogą przebywać dwie osoby. Na miejscu jako pierwsze pojawiły się zastępy ochotników z Rędzin i Rudnik. Po ugaszeniu pożaru ratownicy przystąpili do przeszukiwania spalonego domu. W pogorzelisku odnaleziono mocno zwęglone zwłoki kobiety.

Strażacy przypominają, że każdego roku właśnie w okresie jesienno-zimowym zwiększa się liczba pożarów w budynkach mieszkalnych. Jest to związane w głównej mierze z nieprawidłową eksploatacją różnego rodzaju pieców, piecyków i kotłów. Nieostrożne obchodzenie się ze źródłami ciepła może doprowadzić nie tylko do pożaru ale i emisji śmiertelnego tlenku węgla. Niestety wciąż powszechna jest praktyka samowolnego uszczelniania przewodów wentylacyjnych.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content