Tragiczny wypadek na A1 w rejonie gm. Woźniki

W nocy z niedzieli na poniedziałek 29 listopada, około godz. 2:30 doszło do tragicznego wypadku na przebiegającym przez gm. Woźniki odcinku autostrady A1. Dwie osoby nie żyją.

Szczegóły wypadku zna asp. Michał Sklarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu:

Na odcinku autostrady w rejonie węzła Woźniki (nitka w stronę Częstochowy) doszło do zderzenia ciężarówki z osobówką. Niestety w wyniku tego wypadku śmierć poniosły dwie osoby jadące samochodem osobowym. Na czas czynności śledczych i akcji ratowniczej ruch na autostradzie był wstrzymany. Przywrócono go około godz. 9:00.

Jedna z osób jadących audi zginęła na miejscu. Druga zmarła po przewiezieniu do szpitala. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca osobowego audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ekrany dźwiękochłonne, by następnie wpaść pod nadjeżdżający samochód ciężarowy. Rzecznik lublinieckiej Policji jednak tej wersji nie potwierdza, zaznaczając, że śledztwo jeszcze nie wykazało prawdopodobnego przebiegu wypadku:

Na miejscu czynności wykonywali funkcjonariusza Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, pod nadzorem prokuratora. Śledztwo, które w tej sprawie będzie prowadzone pozwoli wyjaśnić przyczyny i szczegółowy przebieg tego zdarzenia. Na tą chwilę jest za wcześnie, żeby o tym mówić.

Po wypadku policjanci kierowali ruch autostrady ku zjazdowi na węźle Woźniki i dalej drogą w kierunku Koziegłów do trasy DK91. Objazd ten spowodował nad ranem olbrzymi korek na wjeździe do Częstochowy (przez rozkopaną al. Wojska Polskiego), sięgający aż do Wrzosowej.

Skip to content