Trzeci dzień Festiwalu Sztuki i Wina w Olsztynie już za nami

Szósta odsłona Festiwalu Sztuki i Wina trwała przez trzy dni, mianowicie od 15 do 17 lipca. W imprezie okraszonej dobrą muzyką i sztuką wzięło udział 25 winnic.

Jedną z organizatorów festiwalu była dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie – Małgorzata Majer, która opowiedziała, jakie atrakcje czekały na gości oraz zaznaczyła, jak ważna jest promocja regionu.

Festiwal jest wielkim sukcesem. Między innymi piątek skupiliśmy się na muzyce tanecznej. Wówczas wszyscy na rynku tańczyli, więc pomysł był trafiony. Ponadto było malowanie na płótnie, zespoły folklorystyczne, warsztaty plastyczne – wszystko po to, by ludzie całymi rodzinami mogli spędzić czas w naszej małej ojczyźnie, którą należy promować i o nią dbać.

Wójt gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski podkreślił, że ludzie potrzebują tego typu wydarzeń.

Ludzie chyba potrzebują takiego spotkania, dobrego wina, dobrych serów i innych lokalnych przysmaków i takiego wyjścia wspólnego, najzwyczajniej – przebywania we własnym gronie.

Tomasz Kucharski zapowiedział również, jakie jeszcze imprezy czekają na odwiedzających Olsztyn w najbliższym czasie.

Niebawem będziemy organizować program imprez z nadaniem praw miejskich. Już 27 sierpnia odbędzie się koncert fundacji Pospieszalskich. 10 września natomiast organizujemy koncert chóru Filharmonii Częstochowskiej z udziałem Teatru Tańca, przy wtórze pokazów pirotechnicznych i świateł. Na oba wydarzenia serdecznie zapraszamy.

Pierwszy Festiwal Sztuki i Wina odbył się w 2016 roku. Rokrocznie za organizację imprezy odpowiadają gmina Olsztyn oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

LN

 

Galeria: Radio Fiat

Skip to content