Bartek Balsam, były bramkarz „Iskry Mokrzesz”, na skutek wypadku zmaga się z niepełnosprawnością. Koledzy z klubu organizują więc turniej charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc mężczyźnie. Początek imprezy 6 sierpnia.

O szczegółach wydarzenia mówi organizator Adam Jakubczak, wiceprezes „Iskry Mokrzesz”:

– Turniej charytatywny „Gramy dla Balego”. Dziesięć lat temu Bartek Balsam był naszym bramkarzem. Później nasze drogi się rozeszły. Niestety Bartka spotkało nieszczęście, na skutek którego stracił nogę. Teraz realizuje się w innej dyscyplinie sportu – szermierce na wózkach. Bartek dopiero odnajduje się w nowej sytuacji. Trwa jego rehabilitacja,a Bartek stara się o zakup protezy. Zebrał już pewną kwotę, ale pieniędzy brakuje. Chcemy mu więc pomóc poprzez organizację turnieju.

Turniej skierowany jest do drużyn seniorskich. Jak się okazuje, najciekawszą z rywalizacji ma być spotkanie „Iskry Mokrzesz” z sąsiadami zza między, czyli „Białą Gwiazdą” Krasice:

– Tak się złożyło, że od kilku lat nie rywalizujemy razem. Przed lat nasze mecze dostarczały jednak kibicom naprawdę wiele emocji. Także namiastka derbów w sobotę się pojawi.

Każdy kto weźmie udział w turnieju lub też przyjdzie kibicować ulubionej drużynie, będzie mógł wpłacić darowiznę do oznaczonych puszek.

Organizatorzy imprezy zaplanowali nie tylko sportowe zmagania, ale także inną rozrywkę – przeznaczoną zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Będą to m.in. walki szermiercze na wózkach, mobilny plac zabaw, darmowy popcorn i wata cukrowa, czy też atrakcje zapewnione przez Koło Gospodyń Wiejskich „Iskierki”.

Po informacji dotyczącej organizacji turnieju Bartek Balsam nie krył wzruszenia:

– Nie spodziewałem się, że turniej zostanie zorganizowany tak szybko. Idea pojawiła się na memoriale śp. Konrada Tyrasa. Jestem za to wszystko bardzo wdzięczny.

Turniej charytatywny „Gramy dla Balego” rozpocznie się 6 sierpnia o godz. 14.00 na boisku „Iskry” przy Szkole Podstawowej w Mokrzeszy.

Radio Fiat oraz portal informacyjny czestochowskie24.pl objęły wydarzenie patronatem medialnym.

ABK

Turniej dla Bartka Balsama/fot. Iskra Mokrzesz, fb
Skip to content