Tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku w Zdowie


Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 28-latek, który w minioną sobotę doprowadził do tragicznego wypadku drogowego. Sprawca zdarzenia usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i kierowania w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany mężczyzna nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami. W poniedziałek (28 sierpnia) myszkowski sąd na wniosek prokuratury, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia.
Do wypadku drogowego doszło w sobotę (26 sierpnia) około godz 14.00 na ul. Piaskowej w Zdowie. Fiatem Uno jechało pięciu mieszkańców gminy Włodowice. Na prostym odcinku drogi pojazd zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Roztrzaskana osobówka wylądowała na dachu. Zakleszczonych pasażerów uwolnili strażacy. Niestety 55-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił 19-letni pasażer. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dwaj pozostali mężczyźni w wieku 52 i 38 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wcześniej zostali przebadani przez lekarza. Wszyscy pasażerowie byli nietrzeźwi, mieli w organizmie prawie po 3 promile alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że 28-latek w chwili wypadku miał w organizmie ponad 3,3 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, na wniosek policjantów i prokuratora, myszkowski sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Sprawcy wypadku grozi 12 lat pozbawienia wolności.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content