W sobotę, 11 marca, w „Salonie Sztuki” Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbyło się spotkanie z muzykiem jazzowym Włodzimierzem Knasiem. Spotkanie było doskonałą okazją nie tyle do rozmów o muzyce, co do zaprezentowania najnowszej płyty “Włodzimierz Knaś Jazz Projekt -Po piąte”.

Płyta radomszczanina powstała z inicjatywy pracowników Miejskiego Domu Kultury, a wydano ją pod koniec 2016 roku z okazji 750-lecia lokacji miasta. Na płycie znajduje się siedem utworów – “Z tobą”, “Po piąte”, “Samba TV”, “Życie nocnych ludzi”, “Ulica Reymonta”, “Spadochron” i “Tańczmy razem”.

„… komponowanie „do szuflady” ma również swoje dobre strony;kiedy przyjdzie odpowiednia chwila zaglądasz do niej i wybierasz to, co jest ci potrzebne. Dokładnie tak było podczas wyboru repertuaru na płytę. Gdy MDK zaproponował mi prezentację mojej muzyki, pierwszym odruchem było wysunięcie szuflady. Dlatego m.in. znalazła się na niej “Samba TV”, utwór-czołówka skomponowany dla lokalnej telewizji, czy “Życie nocnych ludzi”, który w latach 80. wykonywałem z tekstem, wraz z pop-rockowym zespołem Kontrakt…” – czytamy na okładce płyty.

Promocja najnowszego krążka połączona była z recitalem artysty. Jak pokazało spotkanie, sympatyków muzyki jazzowej w Radomsku jest naprawdę wielu. Wypełniona po brzegi sala kameralna, głośne westchnienia i burza oklasków to dla artysty chyba najlepsze podziękowanie i dowód na to, że już najwyższa pora pomyśleć o następnym albumie.

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content