Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zatrzymali 22-latka, który w nocy z 6 na 7 maja włamał się i ukradł z kościoła w Szczepocicach Rządowych (gmina Radomsko) mikrofon i odtwarzacz elektroniczny. Straty oszacowano na 1000 złotych.

Tuż po przyjęciu zawiadomienia w tej sprawie, kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy  przestępstwa. Działania mundurowych pozwoliły na osadzenie 9 maja, w policyjnej celi 22 – letniego mieszkańca gminy Kruszyna. Policjanci odzyskali ukradziony sprzęt, który wróci do parafian. Okazało się, że sprawca mikrofon podarował koledze, natomiast tzw. “mikser” sprzedał. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczył na bieżące potrzeby. Zatrzymany podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży z włamaniem. Za takie zachowanie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content