Jak co roku, Europoseł Jadwiga Wiśniewska zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 1 marca w Myszkowie. Rozpocznie je Bieg Tropem Wilczym, podczas którego uczestnicy pokonają symboliczny dystans 1963 m. Na zakończenie dla mieszkańców woj. śląskiego w patriotycznym repertuarze wystąpi znany raper, przedstawiciel młodego pokolenia – „Tadek” Polkowski.

Europoseł Jadwiga Wiśniewska co roku organizuje cykl wydarzeń, których celem jest upamiętnienie heroicznej walki Żołnierzy Niezłomnych. Wpisują się one w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który w tym roku obchodzić będziemy już po raz dziesiąty. Jedną z form uczczenia pamięci o Żołnierzach drugiej konspiracji jest Bieg Tropem Wilczym organizowany w Myszkowie od kilku lat.

Zapraszam mieszkańców woj. śląskiego do udziału w tegorocznej edycji Biegu, który jest szczególnym potwierdzeniem nie tyle siły fizycznej, ale przede wszystkim siły charakteru. To także piękna sztafeta pokoleń. Doświadczenie poprzednich edycji pokazuje, że Bieg angażuje całe rodziny. Na starcie stają obok siebie dzieci, ich rodzice, a bardzo często i dziadkowie. Pobiegnijmy wspólnie także i w tym roku dając świadectwo prawdzie o heroicznej walce Niezłomnych Bohaterów, którzy do końca pozostali wierni złożonej przysiędze. W godzinie próby nie podnosili rąk do góry, nie prosili o łaskę, płacąc za bezgraniczną miłość do wolnej Polski najwyższą cenę. Po Biegu zapraszam także na patriotyczny koncert rapera „Tadka” Polkowskiego, na którego twórczość silny wpływ wywarła historia Żołnierzy Wyklętych – Danuty Siedzikówny ps. „Inka”, rtm. Witolda Pileckiego czy generała Augusta Fieldorfa „Nila”. Jego piosenki mają miliony wyświetleń w internecie, a w Myszkowie będziemy mieli okazję usłyszeć je na żywo – zachęca Europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Bieg rozpocznie się 1 marca o godz. 12.00. Zawodnicy wystartują spod obiektu sportowego „Dotyk Jury”, pokonując symboliczną trasę 1963 m. Dystans ten odwołuje się do daty śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Meta zlokalizowana będzie przed Miejskim Domem Kultury. Udział w Biegu jest bezpłatny. Dzięki życzliwości Piotra Kołodziejczyka Starosty Myszkowskiego, zapisani wcześniej uczestnicy otrzymają pakiety startowe.

Stało się tradycją, że co roku wspólnie oddajemy hołd Żołnierzom Wyklętym. Zapraszam do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Biegu Tropem Wilczym. Każdy z uczestników otrzyma koszulkę z wizerunkiem Żołnierza Niezłomnego, pamiątkowy medal, numer startowy oraz odblask. Pobiegnijmy wspólnie, by oddać należną pamięć i cześć tym, którzy żyli prawem wilka – zachęca Piotr Kołodziejczyk Starosta Myszkowski.

Na zwycięzców Biegu czekają pamiątkowe puchary. Spośród uczestników zostaną rozlosowane także atrakcyjne nagrody: 3 wycieczki do Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, książki i gry historyczne. Organizatorzy przewidują również nagrody dla najmłodszych i najstarszych uczestników. Dzięki uprzejmości Dyrektor Aleksandry Podgórskiej podsumowanie Biegu i wręczenie nagród odbędzie się w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury. Potem ok. 13.30 odbędzie się koncert „Tadka” Polkowskiego. Partnerem strategicznym koncertu jest Specjalna Strefa Ekonomiczna w Katowicach. Zapraszamy!!!

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content