W ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi z bezpłatnego badania niewymagającego skierowania będą mogły skorzystać kobiety w wieku 50 – 69 lat.
Mammobus, w którym będą wykonywane bezpłatne badania mammograficzne, do Janowa przyjedzie w poniedziałek (12 listopada). Pojazd stanie przy Szkole Podstawowej, ul. Szkolna 2 w Janowie. Na badania wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod nr. tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do piątku.
Mammografia trwa zaledwie kilka minut. Polega na wykonaniu czterech zdjęć rentgenowskich, które pozwalają wykryć tzw. zmiany bezobjawowe (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, co znacznie zwiększa szansę wyleczenia.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content