W Lelowie rozpoczęto przebudowę stadionu

stadion

Rozpoczęła się przebudowa stadionu sportowego w Lelowie. Nowy obiekt będzie miał pełnowymiarową nawierzchnię ze sztucznej trawy, z bieżnią syntetyczną i trybuną na 200 osób. Zakres prac związanych z przebudową istniejącego stadionu przy ul. Szczekocińskiej 41 obejmuje:
usunięcie obecnej nawierzchni boiska z odkładem na bok;
wykorytowanie terenu pod boisko i bieżnie wraz z ukształtowaniem spadków;
wytyczenie przez uprawnionego geodetę obszarów boiska wraz z wyznaczeniem obramowania boiska i bieżni;
przekładkę istniejącej kanalizacji sanitarnej;
wykonanie drenażu z rur drenarskich PVC;
budowę trybuny systemowej samonośnej dla 200 osób w 4 rzędach siedzeń, na utwardzonym terenie z kostki brukowej;
wykonanie nawierzchni boiska z trawy sztucznej, wykonanie podbudowy boiska.

Stadion zyska ogrodzenie o wysokości 1,5 m, które zostanie wyposażone w 2 bramy i 4 furtki. Za bramkami zostaną zamontowane piłkochwyty – czyli wysokie ogrodzenie z siatki zapobiegające wydostaniu się mocno uderzonych piłek poza ogrodzenie. Stadion będzie oświetlony.

System sztucznej nawierzchni będzie musiał spełniać parametry techniczne zgodne z wymogami dla nawierzchni FIFA 2 Star. FIFA opracowała dwa poziomy certyfikacji dla badanych boisk FIFA 1 Star i FIFA 2 Star. FIFA 2 Star to certyfikat przyznawany badanym boiskom o bardziej restrykcyjnym standardzie, dla klubów piłkarskich. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu, na stadionie będą mogły się odbywać rozgrywki ligowe.

Zakończenie prac zaplanowano na 30 września bieżącego roku, tak więc przyszłoroczne zajęcia szkolne będą mogły się już odbywać na nowym stadionie.

źródło: IL, www.lelow.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content