4 czerwca zakończyły się Dni Radomska 2017. Dla mieszkańców wystąpili Kabaret Smile, Soliści Wiedeńscy i Margaret.

Niedzielne popołudnie, mimo kapryśnej pogody, upłynęło radomszczanom pod znakiem dobrej muzyki i znakomitego humoru. Imprezę w Parku Solidarności rozpoczął krótki koncert w wykonaniu lokalnego chóru Złocisty Promień. Później przeprowadzono konkursy z nagrodami, zaprezentowano wystawców Festiwalu Smaku, a szkoła tańca Viva La Salsa pokazała jak wielką radość każdemu z nas może sprawić taniec.

Przed godz. 17.00 na scenie pojawił się Kabaret Smile. “Czy jest w domu kakao?” – to tytuł programu, który zaprezentowali kabareciarze z Lublina. Olbrzymia dawka humoru na pewno pomogła mieszkańcom przeczekać intensywny deszcz. A warto było, bo już za moment ujrzeli tęczę w postaci Orkiestry Solistów Wiedeńskich pod dyrekcją Piotra Gładkiego. Orkiestra zagrała nie tylko standardy muzyki klasycznej, ale również utwory Henryka Fajta, kompozytora z Radomska. Na scenie obok Solistów Wiedeńskich gościnnie wystąpiły radomszczańskie chóry – Chór Cantabile i Chór Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki. Swoje umiejętności zaprezentowali też uczniowie Szkoły Muzycznej w Radomsku. Orkiestrze towarzyszyła solistka Opery Narodowej w Pradze, Katerina Hebelkowa.

Na zakończenie Dni Radomska na scenie w Parku Solidarności wystąpiła Margaret. Młoda piosenkarka zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2013 roku z piosenką “Thank you very much”. W repertuarze występu znalazły się takie hity jak “Heartbeat”, “Cool Me Down”, “O mnie się nie martw”. Po koncercie mieszkańcy mogli obejrzeć pokaz laserowo – świetlny.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content