Wakacje dla wielu osób to czas urlopów. Wielu z nas planuje już letni wypoczynek w kraju lub za granicą. Ale wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko, by spędzić przyjemnie czas wakacyjny.

Dla mieszkańców gmin w powiecie częstochowskim organizowane są przeróżne atrakcje. Co będzie się działo w okresie wakacyjnym w gminie Janów, mówi wójt Edward Moskalik:

– W gminie Janów już 10 lipca organizujemy w Pałacu Raczyńskich w Złotym Potoku Letni Festiwal Muzyczny, który jest zorganizowany pod patronatem wójta gminy Janów, a organizuje go Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i Filharmonia Częstochowska. Myślę, że to będzie bardzo ciekawe wydarzenie kulturalno-muzyczne. Kolejnym takim wydarzeniem w naszej gminie od 21 do 24 lipca na błoniach Złoto Potockich odbędą się 5 Jurajskie Zawody Balonowe. Jest to wspólnie przedsięwzięcie zrealizowane przez gminę Janów i gminę Olsztyn. I w ramach tych zawodów, a będą to zawody balonowe, loty balonów na ogrzane powietrzem w randze Mistrzostw Polski oraz Balonowy Puchar Polski. W tych zawodach wystąpi około 30 ekip balonowych. A następnie również w dniu 23 lipca na błoniach Złoto Potockich w godzinach takich wieczornych będzie pokaz tych balonów tak zwane świecenie, te balony będą się prezentowały w mroku pięknym krajobrazie naszym tutaj, podświetlając te czasze tych balonów.

Dla dzieci i młodzieży z terenu gminy, w dniach od 25-tego do 29-tego lipca, będą również organizowane w Szkole Podstawowej w Janowie półkolonie. W ramach półkolonii zorganizowany zostanie turnus sportowy. Gmina Janów oferuje również różne atrakcje wakacyjne w sierpniu:

– Takim wydarzeniem w naszej gminie to Święto Pstrąga organizowane w dniach 6 i 7 sierpnia również na błoniach Złoto Potockich. Tutaj to takie wydarzenie kulinarne każdy będzie mógł posmakować naszego pstrąga regionalnego przygotowywanego na wiele sposobów. Oczywiście przy tym wydarzeniu są również zaplanowane koncerty zespołów muzycznych i wiele innych atrakcji.

Po wakacjach w gminie Janów również odbędzie się wiele ciekawych imprez. Najważniejszą z nich będzie wydarzenie w Ogrodach Hrabiego Krasińskiego w Zespole Pałacowo-Parkowym w Złotym Potoku, w ramach Juromanii – Święta Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

KKO

Skip to content