Walentynki z teatrem i filmem w Radomsku

news-foto3 spektakle teatralne dla zakochanych (i nie tylko!) już 15 lutego w MDK Radomsko. Z okazji Dnia Św. Walentego odbędą się dwie inscenizacje prezentowane przez seniorów (g.16.00) oraz przedstawienie Teatru im. S. Jaracza w Łodzi – „Mr. Love” (g.19.00).

Prezentacje teatralne rozpoczną się o godz. 16.00 w sali kameralnej monodramem „Shirley-ka” w wykonaniu Elżbiety Ołubek. „Shirley-ka” to opowieść o zmęczonej codziennością, przykładnej żonie i matce, która postanawia zmienić swoje życie. Bohaterka wyrusza w podróż do Grecji – miejsca, w którym odkrywa prawdę o sobie oraz dokonuje rewolucyjnych zmian w życiu. Monodram został zrealizowany przez Elżbietę Ołubek, pełną pasji seniorkę, która aktywnie działa na rzecz Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Po krótkiej przerwie członkowie Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku „Wiem więcej” pokażą inscenizację wybranych scenek dramatycznych zaczerpniętych z Teatrzyku „Zielona Gęś” K.I. Gałczyńskiego. Spektakl „Dzieje (się) świata wg Teatrzyku Zielona Gęś” to efekt dwumiesięcznych warsztatów teatralnych pod kierunkiem Agnieszki Chrząszcz zorganizowanych w ramach Programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2013. Seniorzy-aktorzy, którzy po raz pierwszy brali udział w tego rodzaju przedsięwzięciu, doskonale wyeksponowali drzemiące w miniaturach groteskę, absurd i humor Gałczyńskiego. Wstęp na w/w spektakle za wejściówkami ( w kasie MDK).

O godz. 19.00 w sali widowiskowej odbędzie się spektakl opowiadający o wielkiej potrzebie miłości, niemożności zrealizowania tej potrzeby i chęci zrealizowania jej za wszelką cenę. Błyskotliwa fabuła, zaskakujące zwroty sytuacji…Pan Love tajemniczo pojawia się w życiu samotnych kobiet i równie tajemniczo znika z ich majątkiem. Zakompleksiona projektantka kapeluszy wydaje się być jego idealną następną ofiarą. Ale czy na pewno? Kameralny dramat w scenerii retro, w którym nikt nie jest do końca tym, za kogo się podaje. Wdzięk i elegancja angielskiej literatury nasycone sporą dawką napięcia. Kto kogo przechytrzy? Kto ostatecznie kogo uwiedzie? Zakończenia nie da się przewidzieć – trzeba je zobaczyć! W rolach głównych Izabela Noszczyk i i Robert Latusek. Bilety już dostępne w kasie MDK: 35 zł (normalne), 25 zł (ulgowe), 20 zł (Program 60+).

Dla zakochanych kino Miejskiego Domu Kultury proponuje najnowszą polską komedię romantyczną w specjalnym seansie walentynkowym 14 lutego, g.19.00. “Facet (nie)potrzebny od zaraz” to historia Zosi (Katarzyna Maciąg), która rozstaje się z chłopakiem (Łukasz Garlicki) po tym, jak nakrywa go w swoim mieszkaniu z inną dziewczyną. Zdradzona, staje przed koniecznością ułożenia sobie życia na nowo. Dodatkowo sytuację świeżo upieczonej singielki komplikuje stary zakład, zgodnie z którym Zosia, uważana za typową kandydatkę na “starą pannę”, nie może przyjść samotnie na ślub Anny (Anna Czartoryska) – koleżanki z lat szkolnych. Za namową przyjaciółki – Patrycji (Joanna Kulig), postanawia odszukać facetów, którzy byli kiedyś ważni w jej życiu i sprawdzić, czy gdzieś po drodze nie przegapiła wielkiej miłości i czy któryś z “byłych” nie jest tym jedynym. Czy szczęśliwą “siódemką” okaże się uwielbiany przez studentki wykładowca Ksawery (Paweł Małaszyński), popularny aktor Tomek (Bartosz Porczyk), wzięty kompozytor Michał (Maciej Stuhr), zbuntowany romantyk Łysy (Marcel Sabat), właściciel modnego klubu Janek (Czesław Mozil) lub poznany na ostrym dyżurze przystojny lekarz (Michał Żebrowski)? Sześciu facetów i dziewczyna, która wciąż nie znalazła prawdziwej miłości… albo ją przegapiła. A może miłość to nie wszystko?

źródło: UM Radomsko

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content