Już od roku w 3. piątek miesiąca w Zawierciańskich parafiach odbywają się Wieczory Miłosierdzia. Podobnie i 15 września o godzinie 18.00 Mszą św. rozpoczął się taki wieczór w parafii św. Piotra i Pawła. Pomysł powstał po Światowych Dniach Młodzieży, mówi wikariusz parafii, ks. Adam Dróżdż:

– Kiedy skończyły się Światowe Dni Młodzieży, schola młodzieżowa, która wtedy grała i śpiewała pomagając wiernym modlić cię, wpadła na pomysł, żeby nie gasić iskry Bożego Miłosierdzia, która się zapaliła, ale rozpalać ją dalej. To młodzi chcieli, aby usłyszeć to szczególne wezwanie papieża Franciszka by nie zostać na kanapie, ale z niej powstać i iść do swoich kolegów i koleżanek, by głosić prawdę o tym, że Jezus jest miłosierny, że umiera za każdego z nas.
Wieczór prowadzi schola składająca się z osób, które podczas Światowych Dni Młodzieży służyła pielgrzymom. To spotkanie jest dla nich cały czas umocnieniem, mówi Weronika Jakubus:
Uczestnicząc w scholi Światowych Dni Młodzieży można dużo dać, ale też dużo dostać. Dostajemy miłość Ojca Niebieskiego, mamy siłę przezwyciężać nasz lęk i strach. Możemy też dawać ludziom świadectwo i przykład tego, co można zrobić, by nie stać w miejscu, ale iść dalej z Panem Bogiem, a nie tylko od Niego brać.
Wieczór Miłosierdzia rozpoczyna się Mszą św. W parafii św. Piotra i Pawła w Zawierciu, po której następuje adoracja Najświętszego Sakramentu przy wspólnym śpiewie i rozważaniach. Adoracja kończy się koronką do Bożego Miłosierdzia i apelem Jasnogórskim.

KN

Źródło foto: Parafia św. Piotra i Pawła w Zawierciu

Skip to content