Wieluńska Policja ujęła dwóch damskich bokserów

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 27 lat, którzy w nocy z 23 na 24 kwietnia dopuścili się pobicia 27-letniej kobiety w jej mieszkaniu w miejscowości Skomlin w powiecie wieluńskim. Starszy z nich uszkodził także dwa samochody i zniszczył telefon poszkodowanej.

Szczegóły sprawy zna st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej Policji:

Skierowani na miejsce mundurowi ustalili, że pod dom, w którym zamieszkuje 27-latka podjechało auto, z którego wysiadł jej znajomy. Mężczyzna bez żadnego powodu zaczął kopać w zaparkowany nieopodal jej samochód skoda octavia powodując uszkodzenia. Widząc całą sytuację kobieta wyszła, aby z im porozmawiać, wtedy mężczyzna stał się wobec niej agresywny. Uderzył ją w twarz oraz uszkodził telefon komórkowy będący jej własnością. Po całym zajściu odjechał.

To jednak nie był koniec zajścia:

27- latek po jakimś czasie ponownie wrócił pod dom kobiety. Tym razem wspólnie ze swoim znajomym wtargnęli do mieszkania i pobili ją. Młodszy z nich przytrzymywał pokrzywdzoną z kolei drugi bił ją pięściami po całym ciele. Starszy z napastników był bardzo agresywny, zaatakował również trójkę znajomych 27-latki, którzy u niej przebywali, powodując u nich lekkie uszkodzenia ciała. Ponadto wobec kobiety i jej znajomego kierował również groźby pozbawienia życia. Mężczyzna na tym nie poprzestał, uszkodził seata toledo zaparkowanego w pobliżu domu należącego do właściciela posesji. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania dwóch agresorów. Obaj zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia i osadzeni w policyjnym areszcie. Obaj usłyszeli zarzuty pobicia 27- latki.

Sprawę bada prokuratura. Młodszemu mężczyźnie za udział w pobiciu grożą 3 lata wiezienia. Starszy z napastników dodatkowo odpowie za zniszczenie mienia i groźby karalne, za co może trafić za kratki na 5 lat. Ponadto na wniosek prokuratora zastosowano wobec niego 2-miesięczny areszt.

Skip to content