W Zawierciu otwarto oddział terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie. W otwarciu placówki uczestniczyli wicemarszałek Łukasz Czopik i członkowie Zarządu Województwa, Krzysztof Klimosz oraz Grzegorz Boski. Obecni byli także radni Sejmiku Maria Materla, Rafał Porc, Katarzyna Stachowicz i Mirosław Mazur.

„Bardzo się cieszę, że w Zawierciu powstał oddział terenowy WORD i wszyscy, którzy chcą podjąć próbę uzyskania uprawnień do prowadzenia pojazdów, nie muszą już jechać do innych miast. To sukces mieszkańców i okazja, by w komfortowych warunkach, pod okiem profesjonalnych egzaminatorów i blisko miejsca zamieszkania uzyskać prawo jazdy” – mówił Łukasz Czopik, Wicemarszałek Województwa Śląskiego.

Oddział terenowy WORD w Zawierciu powstał w odpowiedzi na potrzeby lokalnej społeczności. Dzięki otwarciu oddziału egzamin na prawo jazdy będzie można zdawać bliżej miejsca zamieszkania. Mieszkańcy tej części województwa śląskiego oraz sąsiadujących województw nie będą musieli dojeżdżać na egzamin do ośrodków w Kielcach, Krakowie, Oświęcimiu czy Dąbrowie Górniczej.

„Bardzo mi miło, że mogłam przyczynić się do powstania oddziału terenowego WORD w Zawierciu. To sukces nas wszystkich, radnych Sejmiku oraz marszałka Jakuba Chełstowskiego. Już teraz widać, jak bardzo potrzebne było to miejsce, o czym świadczy zainteresowanie kursantów nie tylko z powiatu zawierciańskiego, ale także województw małopolskiego czy świętokrzyskiego” – tłumaczyła radna Sejmiku, Maria Materla.

Oddział WORD dzierżawi od Starostwa Powiatowego w Zawierciu obiekt na który składa się część budynku, w którym funkcjonuje Biuro Obsługi Klienta oraz przeprowadzane są egzaminy teoretyczne oraz plac manewrowy. Oddział został wyposażony w sprzęt komputerowy i pojazdy egzaminacyjne ze środków własnych. W ośrodku terenowym odbywają się egzaminy państwowe na prawo jazdy kategorii AM, A1, A2, A oraz B1 i B. Pierwsze egzaminy zaplanowano na 29 maja 2023 roku. Kursanci będą mogły dokonać wyboru pojazdu, na którym będą zdawać egzamin, dostępne są pojazdy: Suzuki Swift lub Toyota Yaris.

źródło: UMWS

Skip to content