Wpadł podczas rutynowej kontroli

Fot. Policja

Policjanci z wydziału kryminalnego kłobuckiej Policji zatrzymali w minioną sobotę na terenie powiatu kłobuckiego dwóch mężczyzn w wieku 36 i 38 lat, podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany podczas rutynowej kontroli drogowej.

Najpierw policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Opla. 36-letni mężczyzna zachowywał się nerwowo, a w jego pojeździe wyczuwalny był charakterystyczny zapach marihuany. Podczas przeszukania okazało się, że kierowca w pojeździe miał schowane narkotyki. Tester narkotykowy potwierdził, że jest to marihuana i amfetamina. Zabronione środki odurzające i substancje psychotropowe zostały zabezpieczone do dalszych badań, a mężczyzna usłyszał już zarzuty. Przyznał się do posiadania narkotyków. W chwili zatrzymania miał przy sobie 26 działek dilerskich marihuany i 26 porcji dilerskich amfetaminy. Mężczyźnie grozi teraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.
– relacjonuje sierż. Marlena Wiśniewska z kłobuckiej Policji.

Można powiedzieć, że do drugiego zatrzymania doszło przysłowiowo „po sznurku do kłębka”:

Następnie kłobuccy śledczy wpadli na kolejny trop. Okazał się nim kolega zatrzymanego 36-latka. W jego miejscu zamieszkania kryminalni ujawnili 37 działek dilerskich marihuany. Narkotyki zabezpieczono do dalszych badań a właściciel nielegalnego towaru, 38-letni mężczyzna również został zatrzymany przez policjantów. Usłyszał już zarzuty dotyczące posiadania oraz udzielania zabronionych środków i substancji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi nawet dziesięcioletni pobyt w więzieniu.
– dodaje Marlena Wiśniewska.

Na wniosek śledczych, prokuratura zastosowała wobec obu mężczyzn dozór policyjny.

RG

Skip to content