Wyjątkowa wizyta w Świętej Puszczy

Do Świętej Puszczy – Archidiecezjalnego Centrum Duchowości – 5 maja przyjechał wyjątkowy gość. Z wizytą do Ukraińskich dzieci, wraz z nauczycielami zamieszkujących Archidiecezjalne Centrum Duchowości, przyjechał Ambasador Ukrainy Wasyl Zwarycz wraz z małżonką. Dzieci przywitały Ambasadora piosenką w języku Ukraińskim, a wyjątkowi goście odwdzięczyli się słodkim podarunkiem i książkami w prezencie.

Wasyl Zwarycz zdradza więcej szczegółów na temat celu swojej wizyty w Świętej Puszczy oraz wyraża wdzięczność za okazane serce dla obywateli Ukrainy:

– Przyjechałem w to szczególne miejsce, żeby zobaczyć jak dzieci obywateli Ukrainy czuja się bardzo dobrze w tym miejscu. Jestem bardzo wdzięczny ks. Markowi Batorowi oraz wszystkim, którzy tutaj pracują, za tę ogromną pracę na rzecz dzieci. Dzięki temu mogą czuć się tutaj dobrze i przede wszystkim bezpiecznie. Wiemy doskonale, w jakich okolicznościach te osoby tutaj przyjechały i znalazły schronienie na polskiej ziemi uciekając od rosyjskich barbarzyńców. To wspaniałe, że na tym świecie, w Polsce, są tacy ludzie z ogromnym sercem, którzy naprawdę okazują swoją dobroć dzieciom z Ukrainy i pomagają. To naprawdę budujące oraz stwarza dobry fundament dla przyszłości Polski i Ukrainy. Wierzę w dobro i niech to dobro zwycięża.

Ks. Marek Bator, dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, mówi o wyjątkowości dzisiejszego spotkania:

– Gościmy Pana Ambasadora Ukrainy, który przyjechał w odwiedziny do dzieci przebywających pod nasza opieką już 15-sty miesiąc. To dla nas, ale przede wszystkim dla dzieci i ich opiekunów, którzy byli zmuszeni zostawić swoje domy, rodziny i przyjaciół uciekając przed wojną, bardzo ważne spotkanie. Bardzo cieszę się, że namiestnik głowy państwa ukraińskiego znalazł czas, aby się z tymi ludźmi spotkać i porozmawiać.

Ks. Bator, przybliża działalność Centrum Duchowości w opiece nad dziećmi z Ukrainy:

– Robimy wszystko, aby dzieci czuły się tutaj jak w domu, stworzyliśmy im tutaj taką namiastkę Ukrainy, żeby miały swoją małą ojczyznę na Polskiej ziemi.

Na jakie wsparcie mogą liczyć dzieci w czasie pobytu w Polsce? – mówi ks. Bator:

– Poprzez edukację przygotowujemy dzieci do powrotu na Ukrainę, ponieważ ktoś ten kraj musi później odbudować i ukształtować. Podnieść z ruin, również tych psychicznych i emocjonalnych, a dzieci, które są wolne od wojennych obciążeń świetnie odnajdą się w tym zadaniu.

Dzieci – wraz ze swoimi opiekunami – przygotowały dla swoich gości przedstawienie, które z dumą zaprezentowały.

EG
Galeria: Radio Fiat

Wyjątkowa wizyta w Świętej Puszczy

Skip to content