Wypadek cysterny w Kłomnicach

Intensywne opady śniegu przyczyniły się do wypadku Kłomnicach. Około godz. 3:00 w nocy, na ul. Częstochowskiej (DK91) doszło do przewrócenia cysterny przewożącej cement.

Podkom. Sabina Chyra-Giereś z częstochowskiej Policji wyjaśnia, jak doszło tego wypadku:

Kierujący zespołem pojazdów w wieku 41 lat nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków. W wyniku tego kierowany przez niego pojazd przewrócił się na bok i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca kolizji był trzeźwy.

W skutek wypadku droga jest nieprzejezdna w obu kierunkach. Policja wyznaczyła objazdy:

Utrudnienia mogą potrwać nawet do godzin popołudniowych. Wyznaczone zostały objazdy: w kierunku na Częstochowę ulicami Zdrowską i Zieloną do DK91; oraz w kierunku Radomska: ulicami Dworcową lub Strażacką, a następnie Pocztową i Sądową aż do DK91.

Intensywne opady śniegu wieczorem i w nocy spowodowały, że służby drogowe nie nadążały z odśnieżaniem. Oficer prasowa częstochowskiej Policji przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w czasie intensywnych opadów śniegu:

Kierujący powinni pamiętać, że przy zmianie warunków na drodze należy bezwzględnie zmniejszyć prędkość, kierować się zasadą ostrożności i ograniczonego zaufania ale też przede wszystkim zmienić technikę jazdy, ostrożniej wchodzić w zakręty i utrzymywać bezpieczną odległość. Pamiętajmy, że prędkość dopuszczalna nie zawsze znaczy prędkość bezpieczną. Zawsze należy ją dostosować do sytuacji, jaka w danym momencie występuje na drodze.

W Częstochowie efekty nocnych opadów śniegu widoczne były również rano, mimo że służby miejskie nie tak dawno zapewniały, że tym razem uda im się zaskoczyć zimę. W tym sezonie możemy już zaliczyć 1:0 dla zimy.

Skip to content