Wypadek na zalewie w Poraju – policjanci uratowali tonących

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Policji z Częstochowy, pełniący służbę w sezonowej komórce policji wodnej, uratowali cztery osoby. Silny wiatr przewrócił żaglówkę, która pływała po Zalewie Porajskim. Policjanci pomogli załodze, którą wraz z żaglówką bezpiecznie odholowano do brzegu.
Policyjni „wodniacy” z częstochowskiego Samodzielnego Pododdziału Policji po raz kolejny przeprowadzili udaną akcję ratowniczą. W niedzielne popołudnie zerwał się silny wiatr, burza i pojawiły się wysokie fale. Policjanci w tym czasie patrolowali Zalew Porajski łodzią motorową. W pewnym momencie zauważyli, że silny wiatr przewrócił do góry dnem jedną z żaglówek pływających po zbiorniku. Natychmiast podjęli akcję ratowniczą. Okazało się, że tą jednostką pływającą podróżowały 4 osoby. Znajdowali się oni w wodzie. Mundurowi bez wahania wskoczyli do zalewu i udzielili pomocy dwóm tonącym osobom, które nie umiały pływać i nie miały na sobie kamizelek ratunkowych. Policjanci wciągnęli tonących na pokład i udzielili im pomocy przedmedycznej. Pozostałe dwie osoby posiadały kapoki, ale kurczowo trzymały się burty tonącej żaglówki. Osoby te zostały również wciągnięte na pokład policyjnej łodzi. Wszyscy zostali przetransportowani do portu. Jak się okazało, nikt z załogi nie potrzebował pomocy medycznej. Policjanci przeprowadzili również akcję wydobycia dryfującej żaglówki, która znajdowała się pod wodą. Załoga przewróconej łodzi poinformowała, że zaskoczyła ich nagła zmiana pogody, burza, bardzo silny wiatr i związane z tym wysokie fale. Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej akcji czteroosobowa załoga została uratowana.

Źródło: myszkow.slaska.policja.gov.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content