XXIII Radomszczańskie Dni Rodziny – Słowo pasterskiego zaproszenia dla wspólnot parafialnych miasta Radomska i całego Regionu

ARCYBISKUP METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI

Słowo pasterskiego zaproszenia dla wspólnot parafialnych miasta Radomska
i całego Regionu

31 maja 2024 r.,
w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Bracia i Siostry!

Archidiecezja Częstochowska przeżywa błogosławiony Czas Nawiedzenia, jakim jest peregrynacja Obrazu Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w parafiach i wspólnotach Kościoła Częstochowskiego. W znaku Ikony Jasnogórskiej Matka Najświętsza nawiedza nas, nieustannie wskazując na Jezusa, którego niesie nam tak, jak wówczas, gdy z pośpiechem wędrowała do Elżbiety.

Tegoroczne, XXIII. już Radomszczańskie Dni Rodziny, przebiegają pod hasłem, które towarzyszy także Nawiedzeniu Matki Bożej w Archidiecezji Częstochowskiej: „Maryjo! Ocal miłość i życie naszych rodzin!”. Życie św. Jadwigi było splecione z klasztorem jasnogórskim i z jego największym skarbem, czyli Cudownym Wizerunkiem Matki Najświętszej. Monarchini nie tylko hojnie uposażała klasztor, ale umiłowała szczególnie Obraz Częstochowski, obdarowując go cennymi wotami. Nawet płaszcz Maryi ozdobiony został liliami, herbem rodowym Andegawenów, z których się wywodziła. Przed tym Wizerunkiem modliła się zawierzając Królestwo i powierzony sobie Naród.

Niech tegoroczne wspomnienie św. Jadwigi Królowej, władczyni mądrej i pobożnej, wspaniale obudowane już od lat o wydarzenia, które tworzą Radomszczańskie Dni Rodziny, będzie dla nas szczególnym wołaniem do umiłowanej przez nią Maryi, którą prosimy usilnie, by ocaliła miłość i życie naszych rodzin.

Zapraszam wszystkich do udziału w wydarzeniach wpisanych w Radomszczańskie Dni Rodziny, a szczególnie na dzień 9 czerwca 2019 r., w którym tradycyjnie przejdzie ulicami miasta Radomska procesja z relikwiami św. Jadwigi Królowej. Rozpocznie się ona o godz. 16.45 w Kolegiacie św. Lamberta, po czym poprzez ulice miasta, któremu Święta Monarchini patronuje, dotrze do kościoła św. Jadwigi Królowej, gdzie o godz. 18.30 będzie sprawowana Msza Święta pod przewodnictwem Bp. Jana Wątroby, Biskupa Rzeszowskiego, naszego Rodaka.

Organizatorom Radomszczańskich Dni Rodziny oraz wszystkim instytucjom i służbom, dzięki których życzliwości i pomocy się odbywają, składam najszczersze podziękowania. Św. Jadwiga Królowa, Patronka Radomska i wielka czcicielka Matki Bożej w Częstochowskiej Ikonie, niech wyprasza nam wszelkie łaski, a nade wszystko ocalenie miłości i życia naszych rodzin.

Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

+ Wacław DEPO
Arcybiskup Metropolita Częstochowski

Źródło: archiczest.pl

Skip to content