Z Kobyłczyc do Mstowa teraz bezpośrednio

pks-logo

Postulaty mieszkańców Kobyłczyc, Małus i Brzyszowa w gminie Mstów zostały spełnione. Od 11 stycznia PKS uruchomił linie autobusowe, która umożliwiają im bezpośredni dojazd do Mstowa.

Choć Kobyłczyce, Małusy, czy Brzyszów dzieli od Mstowa zaledwie kilka kilometrów, dotąd pokonanie tej trasy autobusami PKS-u było nie lada wyczynem. Chcąc tego dokonać, trzeba było skorzystać z przesiadki w Częstochowie, co znacząco wydłużało podróż. Biorąc pod uwagę, że najczęściej trzeba było jeszcze wrócić do domu tą samą drogą, zwykle na taką wyprawę należało zarezerwować cały dzień.

– Mieszkańcy tych miejscowości często prosili nas, by nakłonić PKS do bezpośredniego połączenia tej części gminy z Mstowem, gdzie mieści się przecież Urząd Gminy, poczta, czy ośrodki zdrowia. Temat nie był łatwy w realizacji ze względów finansowych, ale ostatecznie udało nam się dojść do porozumienia i już od stycznia będzie można korzystać z nowych kursów – cieszy się wójt gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz.

Gminne władze zapowiadają, że to nie jedyne zmiany dotyczące komunikacji publicznej, na jakie mogą w w najbliższym czasie liczyć mieszkańcy.

– Chcemy w podobny sposób skomunikować też Mstów z Latosówką, bo tamtejsi mieszkańcy mają podobny problem chcąc dojechać do Urzędu Gminy, czy ośrodka zdrowia w Mstowie. Toczą się na ten temat rozmowy i mamy nadzieję, że i one w najbliższym czasie przyniosą dobre rezultaty – mówi przewodniczący Rady Gminy Mstów, Krzysztof Choryłek.