Zawody szybowcowe wracają na Lotnisko Rudniki

W środę, 19 czerwca w sali konferencyjnej hotelu Scout odbyła się konferencja prasowa, której głównym tematem były TAURON 49. Szybowcowe Mistrzostwa Polski oraz Kwalifikacyjne Zawody Szybowcowe do SMP Klub A w klasie Std B. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Aeroklubu Częstochowskiego – Lotnisko Rudniki oraz goście honorowi, a wśród nich Wójt Gminy Rędziny Adam Jaruga.

Nowo wybrany wójt mówił o współpracy z Aeroklubem oraz o roli klubu w promocji gminy i regionu:

Ziemia Rędzińska jest nierozerwalnie złączona z lotnictwem, bo wiemy, że Aeroklub Częstochowski powstał w 1945 roku, a lotnisko Rudniki istnieje od roku 1942, więc te skrzydła nad ziemią Rędzińską są po prostu od lat. Jesteśmy bardzo do nich przywiązani i tak jak wcześniej powiedziałem, jest to dla nas olbrzymia promocja. Widzę tu olbrzymią szansę na to, żeby zbudować nową markę przy współpracy właśnie Aeroklubu Częstochowskiego, z którego jesteśmy bardzo dumni jako mieszkańcy gminy Rędziny. Uważam, że to może być świetny owoc współpracy, bo tak jak wspomniałem wcześniej, inne gminy mają piękne walory przyrodnicze. My pewnie też takie mamy, ale nie na tyle, żeby wypromować bardziej, a lotnisko jest takim wyróżnikiem na mapie czy powiatu, czy nawet województwa śląskiego.

Anna Messyasz, dyrektor Aeroklubu Częstochowskiego, omówiła szczegóły dotyczące zawodów:

– Startujemy 28 czerwca. Mistrzostwa trwają do 7 lipca, gdzie 7 lipica jest dniem zapasowym, w przypadku gdyby nie rozegrały się trzy konkurencje. Będzie bardzo widowiskowo. Wiele wspaniałych szybowców, w tym momencie 70 zarejestrowanych zawodników, co oznacza 70 szybowców do obejrzenia. Serdecznie zapraszamy do obserwowania nas, do odwiedzin, tak jak prezes wspominał wypicia kawy, obserwacji, nasłuchiwania powrotów, które również są widowiskowe, no i ogólnie nawet poza zawodami do odwiedzenia lotniska.

Konferencja zakończyła się emisją filmu promującego szybowcowe mistrzostwa świata, które Aeroklub Częstochowski planuje zorganizować za dwa lata. Przypomnijmy początek zawodów szybowcowych, które wracają po 8 latach już w piątek, 28 czerwca. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Aeroklubu Częstochowskiego.

redziny.pl/KPL

Galeria: fot. ZD/Radio Fiat

Skip to content