Zespół DAGADANA wystąpił w Radomsku

33

W miniony czwartek 8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku, przed radomszczańską publicznością wystąpił zespół DAGADANA. Okazją do koncertu był obchodzony w całej Polsce Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tym razem słynąca z niesztampowego łączenia folkloru z muzyką elektroniczną grupa sięgnęła po twórczość niesłusznie zapomnianego poety, Janusza Różewicza. Podczas występu można było usłyszeć utwory z najnowszej płyty „List do Ciebie” oraz znane kawałki z dwóch pierwszych albumów.
Dagmara Gregorowicz, Bogdana Vynnytska, Mikołaj Pospieszalski i zaproszony do współpracy amerykański perkusista Frank Parker, ponownie skradli serca radomszczan. Zespół pierwszy raz wystąpił w Radomsku w 2012 roku podczas Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Zgromadzona w bibliotece publiczność chętnie włączała się do śpiewu i nie dając za wygraną, skłoniła artystów do ponownego wyjścia na scenę. Utwory Janusza Różewicza, które znalazły się na krążku to m.in. „Sen”, „Konstantynopol”, „Paryż”, „Kartka dla nieznajomej”, „W kajucie” i inne. Jak podkreśla wokalistka zespołu Dagmara Gregorowicz, o twórczości najstarszego z braci Różewiczów dowiedzieli się dzięki festiwalowi w Radomsku:

[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/05/gregor.mp3]

Artyści przyznają, że dobrze czują się w miejscu, w którym Janusz Różewicz spędził swoje dzieciństwo. Niestety, nie mieli zbyt wiele czasu, by zwiedzić Radomsko:

[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/05/2-gregor.mp3]

Koncert był idealną okazją do pisania i wysyłania listów. Chętni mogli napisać wiadomość do ukochanej osoby i wrzucić ją do skrzynki, która przez cały koncert stała na scenie. Bogdana Vynnytska zachęcała, by powrócić do tradycji, kiedy to jedyną formą komunikatu między dwiema oddalonymi od siebie osobami była koperta z listem w środku.
Po koncercie można było kupić płytę z autografami artystów i skosztować słodkiego poczęstunku.

Mariusz Siemiński

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content