Zmiany w rocznym rozkładzie jazdy Kolei Śląskich

12 grudnia wszedł w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich. Pierwsza wprowadzona korekta obowiązuje od 12 grudnia do 12 marca 2022 roku.

Roczny rozkład jazdy jest w całości dopasowywany do możliwości infrastruktury, które tymczasowo ograniczają prace modernizacyjne linii na terenie województwa śląskiego.

– Największą zmianą w nowym rozkładzie jest przywrócenie pociągów na linię S18, a więc relacji Bytom-Gliwic. Będzie to połączenie bezpośrednie, obsługiwane w dni robocze przez 15 par, a w weekendy – przez 11 par pociągów. Podróż między tymi miastami będzie trwać ok. 20 minut. Wraz z nowym rocznym rozkładem do kursowania tradycyjnie powraca też pociąg Ornak, czyli trasa Katowice-Zakopane. Będzie on kursować 23-24 grudnia, 26 grudnia-2 stycznia, 6-9 stycznia oraz w ferie zimowe na terenie naszego województwa, czyli od 12 do 27 lutego – wyjaśnił Tomasz Musioł, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Od 12 grudnia w większości województw pasażerowie płacą więcej (nawet o 10%) za podróże pociągami regionalnymi. Przewoźnicy zdecydowali się na wprowadzenie podwyżki właśnie w dniu obowiązywania nowych rozkładów jazdy. Jak podaje śląski przewoźnik, w ich przypadku zmiany cen nie są obecnie przewidywane.

– W związku z wprowadzeniem w niedzielę 12 grudnia nowego rocznego rozkładu jazdy Koleje Śląskie nie zaplanowały zmian cen biletów, zarówno jednorazowych, dziennych, jak i miesięcznych – dodał rzecznik.

Spośród przewoźników regionalnych poza Kolejami Śląskimi cen nie podniosła również Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Pozostali regionalni przewoźnicy argumentują wzrost kosztów biletów nawet 50-procentową podwyżką cen energii elektrycznej.

BNO

Skip to content