W środę, 17 maja, wieczorem na terenie wysypiska śmieci w miejscowości Sobuczyna, ujawniono zwłoki kobiety. Jej tożsamość jest obecnie nieznana.

Sprawę przybliża asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

Wczoraj, około godziny 18, w Sobuczynie przy ulicy Konwaliowej, na terenie sortowni odpadów komunalnych, ujawniono zwłoki nieznanej kobiety. Prokurator zarządził wykonanie sekcji zwłok. Sprawę badają częstochowscy śledczy. 

Więcej na temat prowadzonego śledztwa mówi rzecznik Prokuratory Okręgowej w Częstochowie, prokurator Tomasz Ozimek:

W środę 17 maja prokurator został poinformowany o ujawnieniu zwłok człowieka na wysypisku odpadów w Sobuczynie. Na miejscu prokurator przeprowadził oględziny zwłok z udziałem biegłego lekarza z zakresu medycyny sądowej . Na podstawie oględzin ustalono, że ujawnione zwłoki należą do kobiety w wieku około 40 lat. W wyniku oględzin stwierdzono, że prawdopodobną przyczyną zgonu, były liczne obrażenia głowy. Biorąc pod uwagę wstępne ustalenia śledczy z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, wszczęli postępowanie w sprawie zabójstwa kobiety, do którego doszło najprawdopodobniej 17 maja tego roku. Ze wstępnych ustaleń wynika także, że zwłoki zostały przywiezione na teren wysypiska odpadów z terenu Częstochowy. 19 maja w Katowicach zostanie przeprowadzona sekcja zwłok celem ustalenia bezpośredniej przyczyny zgonu.

W związku z szokującym odkryciem, przez jakiś czas nieczynny będzie Stacjonarny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych mieszczący się Sobuczynie. Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie poinformowało także o możliwych opóźnieniach w realizacji usługi odbioru odpadów komunalnych.

 

PJU

Skip to content