Bez włosów, ale z sercem – akcja dla Dominika

ks-andrzej-partika-2

Ks. Andrzej Partika, proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Częstochowie, nie lubi siedzieć bezczynnie, a o miłosierdziu nie tylko mówi, ale przekłada je na realne działania. Ks. Partika włączył się w akcję pomocy Dominikowi, sześcioletniemu częstochowianinowi, u którego lekarze zdiagnozowali ostrą białaczkę. Leczenie chłopca jest kosztowne, znaleźli się jednak sponsorzy, którzy pomogą je sfinansować, angażując – symbolicznie – innych w akcję. Co trzeba zrobić, żeby pomóc? Każdy, kto w geście solidarności z Dominikiem i innymi chorymi dziećmi, zetnie swoje włosy do 1 mm długości, a potem swoje zdjęcie prześle na adres fundacji: fundacjaufamtobie@gmail.com, spowoduje, że kwota na leczenie Dominika wzrośnie. Ks. Andrzej Partika sam dał przykład i namawia innych. W rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską ww radiu Fiat opowiada o tym, jak pomagać i do pomagania prowokować:

[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2016/11/KS-ANDRZEJ-PARTIKA.mp3]

To proste: zetnij włosy + wyślij zdjęcie = sponsorzy przekazują pieniądze na leczenie. Ks. Andrzej tuż po przyłączeniu się do akcji wyglądał tak:

ks_andrzej_partika_akcja_dominik

fot. powyżej: archiwum prywatne ks. Andrzeja Partiki

Jest też łagodniejsza wersja – można wesprzeć akcję bez drastycznych cięć na głowie, wpłacając pieniądze na leczenie Dominika.

Szczegóły na https://www.facebook.com/events/705072126327041/

 

Skip to content