13. zawodnik. Malinowski na zawsze w Rakowie

Piątkowy mecz z MOL Fehérvár FC będzie nie tylko symbolicznym powrotem na Limanowskiego 83. Podczas spotkania zostanie uhonorowany Piotr Malinowski. Od teraz koszulka z numerem 13 będzie zastrzeżona, a sam piłkarz zostanie pierwszym w historii klubu “13. ZAWODNIKIEM”.
Mecz z zaprzyjaźnionym klubem będzie symbolicznym powrotem kibiców na Limanowskiego 83. Sparing z MOL Fehérvár FC jest też jednym z elementów obchodów 100-lecia Rakowa. Jednak to nie jedyna atrakcja, która czeka na kibiców dumnie wracających do domu po 839 dniach rozłąki.
Pierwszy gwizdek poprzedzi uroczyste zastrzeżenie numeru 13. Z takim przez lata występował Piotr Malinowski — wychowanek i legenda Rakowa, który od sierpnia reprezentuje barwy drugiego zespołu. Tam wspomaga swoich młodszych kolegów swoim bogatym doświadczeniem. Popularny “Malina” dołączył do działu analizy w Akademii Rakowa.
Piotr Malinowski rozegrał ponad 300 meczów w czerwono-niebieskich barwach. Przyczynił się do sukcesów: począwszy od mistrzostwa IV ligi w sezonie 2004/05 aż po wicemistrzostwo Polski i Puchar Polski zdobyte w “Najlepszym Sezonie w Historii”. Malinowski dumnie reprezentował Raków przez ponad dekadę.

Zastrzeżenie koszulki z numerem 13 zainicjuje projekt “13 ZAWODNIK”. Czym jest ta inicjatywa?
Co tydzień 11 zawodników wybiega w pierwszym składzie i walczy na boisku. Piłkarzy zawsze wspierasz TY, czyli “12. ZAWODNIK”. Zaś “13. ZAWODNIK” to klubowa legenda. Człowiek, który ma czerwono-niebieskie serce. Piłkarz, który już na zawsze będzie związany z Rakowem. Taką osobą z całą pewnością jest Piotr Malinowski.
Przyjdź w piątek na mecz z MOL Fehérvár FC i pożegnaj LEGENDĘ!
Do zobaczenia przy #L83!

źródło: www.rakow.com

Skip to content