AZS Częstochowa zanotował na swoim koncie kolejne zwycięstwo. W sobotę 9 grudnia częstochowscy siatkarze pokonali na swoim parkiecie 3:2 Ślepsk Suwałki. Spotkanie było niezwykle emocjonujące i dopiero w tie-breaku akademicy postawili kropkę nad i inkasując za to zwycięstwo 2 punkty.
– Rozmawialiśmy przed tym meczem z trenerami, że będzie ten pojedynek ustawiała zagrywka i przyjęcie, i tak też było – mówił po meczu Patryk Szczurek, kapitan AZS-u. – W którym secie dana drużyna lepiej zagrywała to kontrolowała wynik spotkania. Dobrze, że to nam się udało przez trzy sety kontrolować zagrywkę. Dobrze, że była ta przewaga w tie breaku, bo gdybyśmy mieli jedną próbę, to nie wiem czy by nam się udało. Ale jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa.
Dzięki zwycięstwu nad Ślepskiem Suwałki AZS umocnił się na 4. miejscu w ligowej tabeli. Do lidera APP Krispol Września akademicy mają tylko 2 punkty straty. Kolejny mecz częstochowianie rozegrają 17 grudnia w Hali Polonia. Ich rywalem będzie drużyna KPS Siedlce.

AZS Częstochowa – Ślepsk Suwałki 3:2 (21:25, 25:16, 16:26, 25:23, 15:12)

ZD

Skip to content