Bocar Włókniarz Częstochowa zdobywa złoto!

W poniedziałek 20 września na częstochowskim stadionie Arena zielona-energia.com rozegrano ostatnią rundę finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Pracowity sezon biało-zieloni przypieczętowali ogromnym sukcesem. Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki, Bartłomiej Kowalski, Franciszek Karczewski oraz Kajetan Kupiec nie pozostawili złudzeń swoim rywalom, pewnie zwyciężając przed rodzimą publicznością. Żużlowcy Bocar Włókniarz Częstochowa zdobyli złoty medal!

O wrażeniach ze zdobycia upragnionego zwycięstwa mówi prezes klubu Michał Świącik: – Były okrzyki radości, były skoki, były nawet łzy. Wystarczy spojrzeć na szczęśliwe miny samych chłopaków. Dla wielu z nich były to pierwsze zawody w życiu, tym bardziej emocje wywołało zdobyte wspólnie złoto. To było coś niesamowitego, widzieć naszych podopiecznych płaczących ze szczęścia napawa dumą oraz radością. Ten wynik jest idealnym dowodem na to jak wielką pracę w wyszkolenie młodzików wkładają nasi trenerzy, menagerowie, pracownicy. Mogę powiedzieć, że jest to sukces nasz wszystkich, pierwsze złoto od 2017 roku. Ostatecznie jednak to wynik samych juniorów, którzy pojechali w poniedziałek fenomenalnie!

Złoto to historyczne wydarzenie dla juniorów z Włókniarza. Ogrom pracy, potu oraz łez włożonych w ten sezon zaowocował sukcesem. Żużlowcy Bocaru od samego początku tegorocznych rozgrywek udowadniali, że będą liczyć się w walce o najwyższe cele. W najważniejszym momencie sportowcy utrzymali nerwy na wodzy i wspólnymi siłami wywalczyli najcenniejszą z nagród. Jak wielokrotnie podkreślał prezes Świącik „Częstochowa juniorami stoi”. Prezes zdaje sobie jednak sprawę, że to zwycięstwo zwróci uwagę innych klubów na częstochowskich młodzików: – Obecnie zamierzamy odchodzić od kontraktów terminowych czy sprowadzania zawodników na dany mecz czy zawody. Chcemy rozwijać naszą szkółkę juniorów, by od najmłodszego szkolić obiecujących chłopów. Myślę, że jest to dobre rozwiązanie zarówno dla klubu jak i zawodników, trzymać ich co najmniej przez ten okres juniorski. Dzięki temu zawodnik się zdążyć oswoić ze sportem oraz zwiększyć swoje umiejętności, dzięki temu będzie osiągać coraz lepsze wyniki, a przez to zwróci klubowi wydane na jego szkolenie środki.

W ostatecznym rozrachunku tabela prezentuje się następująco: złoto dla Bocar Włókniarza Częstochowa (38 punktów), srebro dla Motoru Lublin (31 punków), brąz dla Arged Malesy Ostrów (25 punktów). Dodatkowo niedługo rozpocznie się pierwszy wyścig Turnieju na ramach Zgrupowania Zaplecza Kadry Juniorów, w których jeździć będą młodzieżowcy z Włókniarza Częstochowa. Prezes Świącik zapewnia, że zawodnicy nie pozwolą odetchnąć fanom od sportowych wrażeń, lecz ostatnie informacje dotyczące stanu toru oraz możliwości treningów mogą budzić wątpliwości w zapewnienia prezesa: – Proszę się nie obawiać, na ten moment stadion jest już przygotowany do środowych rozgrywek. Większy problem stanowi brak wystarczającej ilości placówek treningowych, ponieważ musimy wykonać w tygodniu określoną ilość treningów, a każdorazowe przygotowywanie toru jest czasochłonne. Przykład z tego tygodnia pokazuje, że w ekstremalnych przypadkach, kiedy między jednym meczem, a drugim jest tylko dzień przerwy, nasi zawodnicy zwyczajnie nie mogą właściwie trenować, ponieważ wtenczas przygotowywany jest tor pod nowe rozgrywki. Mimo wszystko jednak jest dobrej myśli.

Spotkanie zostanie rozegrane w środę 22 września o godzinie 14:20, również na stadionie przy ulicy Żużlowej.

Skip to content