Częstochowianie zwyciężyli! Exact Systems Norwid vs. Krispol Września 3:1

W sobotę 25 września rozegrano mecz drugiej kolejki Tauron 1. Ligii, w której częstochowski Exact Systems Norwid zmierzył się z Krispolem Września. Siatkarze Norwida pokonali rywala 3:1, tym samym zdobyli trzy cenne punkty, odbijając się po porażce z Olimpią Sulęcin. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano przyjmującego Norwida Łukasza Łapszyńskiego.

Zdaniem dyrektora sportowego klubu Radosława Panasa, zwycięstwo pozwoliło rozwiać ponurą atmosferę, która narastała od czasu porażki z Olimpią: – Zespół był głodny rewanżu, zwycięstwa. Także graliśmy bardzo zdeterminowanie, zmobilizowanie. Większość elementów siatkarskiego rzemiosła było na bardzo wysokim poziomie, począwszy od zagrywki, poprzez blok na ataku kończąc. Wszystko grało ze sobą idealnie i dzięki temu zwyciężyliśmy.

Wygrana nad faworytem spotkania, który zaprezentował się kapitalnie podczas meczu z wrocławską Gwardią, wymagała od częstochowian bardzo ciężkiego oraz skrupulatnego treningu. Dodatkowym obciążeniem był napięty grafik rozgrywek. Obecnie siatkarze Norwida mają niemalże tydzień przerwy. Dyrektor Panas zapowiada, że zostanie efektywnie wykorzystany: – Trener Gruszka na pewno przygotuje taki tygodniowy mikrocykl. Będą zajęcia na siłowni, sparingi, treningi taktyczne, treningi techniczne. Jednym słowem przygotowania. Chcemy następny mecz z Legią Warszawa zwyciężyć.

Jak jednak na zwycięstwo zareagowali sami siatkarze? Czy głód wygranej został zaspokojony? Zdaniem dyrektora w żadnym wypadku. To zwycięstwo stanowiło pewne odbicie się, lecz nadal przed częstochowianami jeszcze bardzo dużo meczy. Rozegrano dopiero dwie z trzydziestu kolejek.

Wśród kibiców, którzy bardzo licznie przybyli na mecz rodzimej drużyny, sporą grupę stanowili najmłodsi. Dyrektor Panas bardzo cieszy się z tego powodu, ponieważ idąc wzorem innych częstochowskich klubów sportowych, zamierza stawiać na tzw. „narybek”, a zwycięstwa takie jak to sprawiają, że więcej młodych ludzi zaczyna interesować się siatkówką: – Oczywiście, że chcemy reklamować ten sport oraz nasz klub. Nasze korzenia wywodzą się z drużyny licealnej Norwida i na tym chcemy budować także przyszłość, na młodych zawodnikach, których talent będzie można zaprawić w rozgrywkach. Sporo chłopaków, którzy kiedyś grali wróciło do naszego klubu, a jeszcze więcej młodych interesuje się wstąpieniem do naszej drużyny. Pierwszy zespół jest takim wyznacznikiem kondycji całej drużyny, także ich sukcesy są ogromnie ważne.

Podopieczni Piotra Gruszki w trzeciej kolejce zmierzą się na własnym parkiecie z beniaminkiem rozgrywek Tauron 1. Ligi, Legią Warszawa. Spotkanie zaplanowano na sobotę 2 października o godzinie 17:00.

Skip to content