Wczoraj w ramach 4. kolejki I Ligi w dwóch częstochowskich halach rywalizowały AZS i NORWID. Niestety obydwie drużyny straciły punkty. AZS uległ 1:3 w meczu z AZS-em PWSZ Stal Nysa , natomiast NORWID przegrał takim samym rezultatem z AZS-em AGH Kraków.

Dla siatkarzy NORWID-a była to pierwsza porażka w tym sezonie, co sprawiało, że przed tym spotkaniem częstochowianie plasowali się na 2. pozycji w tabeli. NORWID dobrze wszedł w mecz wygrywając pierwszego seta do 21. Później jednak do głosu doszli goście, którzy mieli więcej szczęścia w końcówkach setów, dzięki czemu wygrali trzy kolejne partie. Strata punktów nie przeszkodziła NORWID-owi utrzymać się w czołówce tabeli, aktualnie znajdują się na 3. miejscu.

O 3 pkt. mniej w ligowej tabeli posiada na ten moment AZS Częstochowa. Akademicy również przegrali swoje spotkanie w 4. kolejce. Pierwszy set padł łupem Stali Nysa, która wyszła na parkiet mocno zmotywowana. W drugiej partii AZS poprawił swoją grę i zdołał wyrównać, dając nadzieję na 3. zwycięstwo w sezonie. Niestety goście wrócili do swojej dobrej dyspozycji z początku meczu i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając dwa kolejne sety. Akademicy z 6. pkt. plasują się na 8. pozycji.

Częstochowscy siatkarze nie mają czasu na odpoczynek, kolejna kolejka już za 3 dni. AZS powalczy w Sanoku z tamtejszym TSV, natomiast NORWID zagra na wyjeździe z Krispolem Września.