Duże wyzwanie dla Rakowa w Pucharze Polski, na drodze do awansu świetny KKS Kalisz

Czerwono-niebiescy w ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski zmierzą się na wyjeździe z rewelacją obecnej edycji, KKS-em Kalisz.

Drużyna z Kalisza na co dzień gra w drugiej lidze. Obecnie zajmuje 7. miejsce w tabeli. Jednak w Pucharze Polski sprawiła już ogromną niespodziankę, eliminując w 1/32 finału drużynę z Ekstraklasy, Pogoń Szczecin. O tym, że to bardzo dobry zespół i nie wolno go lekceważyć mówi Michał Szprendałowicz, rzecznik prasowy Rakowa Częstochowa:

Mecze Pucharu Polski są dla nas ważne pod kątem tego, że jesteśmy obrońcą tytułu i chcielibyśmy powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu. Nic nas nie ogranicza i marzymy o tym, aby jeszcze raz wznieść to trofeum. To nie ma znaczenia, czy drużyna jest z ekstraklasy, czy z II ligi. KKS Kalisz to również będzie wymagający rywal. Myślę, że będzie to trudny mecz. 

Raków ma także ogromne powody do zadowolenia, ponieważ prezes drużyny z naszego miasta, Wojciech Cygan, został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Ekstraklasy S.A. -To kolejne wysokie stanowisko prezesa czerwono-niebieskich- kontynuuje Michał Szprendałowicz.

Wojciechowi Cyganowi życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów. Naszej drużynie z kolei zwycięstw w Ekstraklasie oraz awansu do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski.

Skip to content