Raków Częstochowa wygrał z Zagłębiem Lubin 4:0 (1:0) w ostatnim sobotnim meczu 16. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. W 28. minucie trafił Vladislavs Gutkovskis, w 47. i 78. minucie Ivi Lopez, a w samej końcówce (90+1. min) rzut karny wykorzystał jeszcze Marko Poletanović. Lubinianie grali w dziesiątkę od 62. minuty, gdy czerwoną kartkę dostał Aleksandar Pantić. Spotkanie przerwano w trakcie pierwszej połowy z powodu awarii oświetlenia; rywalizację wznowiono i dokończono po około godzinie.

W kolejnym spotkaniu, w ramach rozgrywek Pucharu Polski, Raków zmierzy się 1 grudnia o godz. 14.30 w meczu wyjazdowym z Bruk-Bet Temalicą Nieciecza.

Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 4:0 (1:0)

Bramki: Gutkovskis 28, Lopez 47, 78, Poletanović 90 (k)

Raków: Kovacević – Arsenić, Niewulis, Papanikolaou, Poletanović, Lederman (74. Długosz), Wdowiak (85. Szelągowski), Kun, Sturgeon (74. Gwilia), Lopez (85. Arak), Gutkovskis (81. Musiolik)

Zagłębie: Hładun – Wójcicki (75. Szysz), Kruk, Pantić, Bartolewski, Poręba, Żubrowski (68. Lepczyński), Starzyński, Chodyna (75. Kłudka), Kusztal (46. Ratajczyk), Daniel (84. Pleńko)

W innych spotkaniach, Górnik Łęczna przegrał z Górnikiem Zabrze 1:2 (1:2), Śląsk Wrocław pokonał Stal Mielec 2:1 (0:0), a Pogoń Szczecin zwyciężyła Lechię Gdańsk 5:1 (2:1).
Liderem jest Lech Poznań (32 pkt). Tyle samo punktów ma Pogoń, dwa punkty traci Lechia, trzy – Raków. Śląsk zajmuje szóste miejsce (24 pkt), Górnik Zabrze – dziewiąte (21 pkt), Stal – dziesiąte (21 pkt), Zagłębie – czternaste (17 pkt), a Górnik Łęczna w strefie spadkowej – na ostatnim, osiemnastym miejscu (9 pkt).