Exact Systems Norwid pokonał w Świdniku Avię 3:1

Siatkarze Exact Systems Norwida mieli udany weekend. W pierwszym meczu play-off o 5. miejsce w Tauron 1 Lidze wygrali w Świdniku z Polski Cukier Avią 3:1.
Siatkarze Exact Systems Norwida na koniec sezonu rywalizują o 5. miejsce w Tauron 1 Lidze. Częstochowianie rywalizację w play-off rozpoczęli od wygranej w Świdniku 3:1. Podopieczni trenera Piotra Lebiody rozegrali bardzo dobre spotkanie. Brawa dla częstochowskich siatkarzy należą się szczególnie za trzeci i czwarty set, które wygrali na przewagi.
Zespoły o 5. miejsce grają 2 mecze. Jeśli będzie remis do siatkarze rozegrają „złoty set” do 15 punktów. Rewanżowe spotkanie siatkarze rozegrają w czwartek w Częstochowie. Przypomnijmy, że w obecnym sezonie Exact Systems Norwid już trzy raz pokonał Polski Cukier Avię. Dwa razy częstochowianie wygrali w rundzie zasadniczej i trzeci raz w play-off. Kibice Exact Systems Norwida mają również nadzieję, że w czwartek częstochowianie zakończą sezon zwycięstwem.

Polski Cukier Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (19:25, 25:22, 26:28, 30:32)
Exact Systems Norwid: Kowalski, Szewczyk, Mucha, Kryński, Kopyść, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Walczak, Kogut, Antosiewicz, Cieślik, Franczak. Trener. P. Lebioda.
Polski Cukier Avia Świdnik: Nowak, Rawiak, Swodczyk, Rećko, Guz, Obermeler, Kuś (libero) – Walawender, Sługocki.
Trener: W. Chwastyniak.