Exact Sytems Norwid o włos od pokonania lidera I ligi

exact-systems-norwid

To już trzeci mecz z rzędu, w którym siatkarze Norwida przegrywają w tie-breaku. Niefortunna passa rozpoczęła się dwa tygodnie temu w Sanoku, a wczoraj w Suwałkach została przedłużona. Exact Systems ulegli w Hali lidera 2:3 i aktualnie zajmują 9. miejsce w I lidze.

Przed meczem nikt nie spodziewał się innego wyniku niż wygrana gospodarzy. MKS Ślepsk Suwałki jest liderem ligi i w tym sezonie dopiero raz poczuł gorycz porażki. Początek spotkania pokazał jednak coś zupełnie innego. Siatkarze Norwida wyszli na parkiet bez strachu przed rywalem i w pierwszych dwóch setach zdecydowanie dominowali nad przeciwnikiem, zwyciężając w nich kolejno – 21:25 i 16:25. W trzeciej partii do głosu doszli gospodarze pokazując, że ich miejsce w tabeli nie jest przypadkiem. MKS kontrolował przebieg seta i ostatecznie wygrał go z przewagą 9. punktów. W czwartym secie walka była już bardzo wyrównana. Częstochowianie mieli szanse rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść, ale to miejscowi siatkarze wygrali na przewagi 26:24. Podobnie było w tie-breaku, pomimo ambitnej walki do końca triumfował MKS Ślepsk Suwałki 17:15.

Siatkarze Norwida już za tydzień zagrają o kolejne punkty na własnej hali z Krispolem Września.

MKS Ślepsk Suwaki – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (20:25, 16:25, 25:17, 26:24, 17:15)