gala_lodowa

28 stycznia na lodowisku przy ul. Boya-Żeleńskiego odbędzie kolejna edycja Gali Lodowej. Tradycję jej organizacji na początku XXI wieku zapoczątkował Sławek Drabik – legenda częstochowskiego speedwaya, od minionego roku kontynuuje ją Włókniarz.

Do tej pory organizacją gali lodowych, które urozmaicają kibicom czarnego sportu oczekiwanie na nowy sezon podczas zimowej przerwy, poszczycić się może zaledwie kilka polskich miast. Jest wśród nich Częstochowa, gdzie po raz pierwszy tego typu zawody zorganizowano w 2002 roku, a trudu organizacji podjął się Sławomir Drabik. Żywa legenda Włókniarza nie tylko zajęła się kwestiami formalnymi, ale i niejednokrotnie brała czynny udział w zabawie. W 2015 roku pałeczkę organizatora przejął od „Slammera” Hubert Łęgowik, a już rok później oficjalnym organizatorem Gali stał się częstochowski klub żużlowy. W tym roku Włókniarz zorganizuje imprezę ponownie.

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 16:00, a wstęp na nie będzie możliwy po zakupieniu biletów w cenie 15 złotych. Dzieci do lat 12-tu (urodzone w 2005 roku i później) obejrzą je natomiast za darmo.

Zawody mieć będą formę turnieju, w którym rywalizować będzie 12 zawodników. Najpierw odbędzie się dwanaście biegów eliminacyjnych. Dwu najlepszych awansuje bezpośrednio do finału. O pozostałe dwa miejsca w ostatniej gonitwie dnia rywalizować będą natomiast zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 3-6.

info i foto: Włókniarz Częstochowa

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content