Horror z happy-endem. Pierwsza domowa wygrana AZS-u 2020!

AZS

Siatkarze Eco-Team AZS-u 2020 Stolzle Częstochowa w 6. kolejce II ligi przełamali się przed własną publicznością i odnieśli premierowe zwycięstwo we własnej hali w bieżącym sezonie. W zaciętym i trzymającym w napięciu do ostatnich chwil meczu, częstochowska drużyna 3:1 pokonała Arcobaleno Kasztelan Rozprza.

Sobotni mecz, który wyjątkowo został rozegrany w hali IV LO im. H. Sienkiewicza lepiej rozpoczął się dla gości, którzy szybko objęli czteropunktowe prowadzenie (8:4). Błyskawicznie o przerwę poprosił trener Wojciech Pudo, a gra AZS-u 2020 zaczęła wyglądać coraz lepiej, czego efektem było doprowadzenie do wyrównania. Ważną rolę w końcówce premierowej partii odegrał Kacper Czyżak, który po kilku skutecznych atakach, popisał się skuteczną zagrywką, a zwycięstwo w pierwszym secie zapewnił gospodarzom potrójny blok. Druga partia była niezwykle wyrównana, lecz to siatkarze Kasztelana mieli cały czas dwa punkty przewagi. Nasza drużyna próbowała doprowadzić do wyrównania, ale kluczowe dla losów tego seta akcje kończyły się wygraną przyjezdnych, którzy ostatecznie triumfowali 25:22. W trzeciej partii wydawało się, że ekipa z Rozprzy zaczyna się czuć coraz lepiej, grając przez większość seta z nieznaczną, ale jednak zaliczką kilku punktów. W decydującej fazie seta siatkarze AZS-u 2020 wrzucili wyższy bieg i za sprawą mądrej grze w ataku Michała Jarmołowskiego oraz świetnej zagrywce Daniela Fijałki przechyli losy partii na swoją stronę. Nasza drużyna wyczuła szansę na zwycięstwo za trzy punkty i robiła wszystko, by komplet „oczek” pozostał pod Jasną Górą. Wszystko układało się bardzo dobrze dla częstochowian do wyniku 24:21. Niestety gospodarze nie wykorzystali trzech piłek meczowych i po serii bloków siatkarze Kasztelana mieli piłkę setową (24:25) w górze, wtedy pojedynczym blokiem popisał się Jędrzej Brożyniak, który kilka sekund wcześniej powrócił za boisko, zastępując dobrze grającego Eryka Janelta. Następnie „Jenio” popisał się dobrymi floatami, po których najpierw goście zaatakowali w aut, a akcję później po kapitalnej obronie Michała Jarmołowskiego sytuacyjną piłkę skończył Daniel Fijałka.
Była to druga wygrana częstochowian w tym sezonie w rozgrywkach II ligi. Kolejny mecz AZS 2020 Częstochowa rozegra w najbliższą sobotę (30.11) w Hali Sportowej “Częstochowa”, gdzie będzie podejmować MMKS Lotnik Łęczyca. Początek meczu o godzinie 16.00. Wstęp wolny.
Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa vs. Arcobaleno Kasztelan Rozprza 3:1 (25:19, 22:25, 25:21, 27:25)
AZS 2020 Częstochowa: Brożyniak, Czyżak, Sochaczewski, Janczyk, Woźniak, Jarmołowski, Pogłodziński (L), Skopiński (L) oraz Janelt, Fijałka, Kamiński.